Policie v Ústeckém kraji má nová vozidla, a to služební i civilní

Policie v Ústeckém kraji má nová vozidla. Ve středu převzala od ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) 42 vozů ve služebním provedení s policejními znaky, 23 aut v civilním provedení dostali policisté už na konci loňského roku. Obměna zastaralého vozového parku bude pokračovat.

„Vím, že ta obměna nepřichází za pět minut dvanáct, ale spíše minutu po dvanácté,“ uvedl Hamáček, podle kterého byly některé policejní vozy velmi zastaralé, a dokonce i nebezpečné. „Snažíme se nyní vnést do obměny vozového parku systém. V rámci jednání o rozpočtu jsme si vyjednali částku kolem půl miliardy korun, která by pravidelně každý rok měla být na obnovu vozového parku,“ uvedl Hamáček.

Policie v Ústeckém kraji obměňuje jednu sedminu všech služebních vozidel. „Pozitivní je to, že je to začátek. Protože jsou uzavřeny další rámcové smlouvy, které nám v letošním roce zajistí další vozy,“ uvedl ředitel krajské policie Jaromír Kníže, podle něhož je dobře, že v Ústeckém kraji, kde jsou specifické podmínky pro výkon služby, má policie co zájemcům o tuto profesi nabídnout.

Policisté sedmi obvodních oddělení v kraji si rozdělí 27 vozů, dalších 15 z celkově 42 dnes přebíraných je pro tzv. prvosledové hlídky. Auta pro hlídky rychlé pomoci mají dodatečné vybavení jako je ochranný rám, balistický štít, rozšířený balíček první pomoci nebo trezor na dlouhé zbraně. Všech 42 aut má pohon na všechna čtyři koly, benzinový motor o obsahu dvou litrů a automatickou převodovku.

Do konce března bude mít nové vozy také krajská dopravní policie. „Vozidla byla letitá a opotřebovaná provozem. Navíc nereflektovala svou konstrukcí vývoj,“ řekl ČTK vedoucí krajské dopravní policie Jiří Ušák. Staré vozy bude policie postupně vyřazovat.

Dodávka vozů pro severočeskou policii je součástí obměny vozového parku Policie ČR, která začala koncem loňského roku. Policisté po celé republice dostanou ze zakázky za 603 milionů korun 865 vozidel Škoda Octavia Combi.

ČTK

Včera, 15:32
Pracovnice domova pro seniory v České Kamenici na Děčínsku se rozhodly zůstat do 15. dubna...
Ilustrační foto.
29.3.2020
Kdo se vinou nouzového stavu dostane do finanční tísně, může zažádat o bezúročnou půjčku. Takovou...
29.3.2020
Desítky šiček šijí v Litoměřicích roušky pro Prahu a pražský dopravní podnik. Hlavní město tím...
29.3.2020
Zemědělcům na Litoměřicku budou v době sklizně, pokud se plodiny urodí, chybět zahraniční brigádníci především...
28.3.2020
Až 8 let svobody může stát ženu a muže krádež čokolád za pár korun. Žena...
28.3.2020
Staví se v děčínské historické čtvrti Podmokly. Rekonstrukce byla dříve pozastavena kvůli sporům s římskokatolickou...
28.3.2020
Celkem 13,5 kilometrů železniční trati mezi Oldřichovem u Duchcova a Litvínovem se dočká úprav. Cestující...
uprhlíci, děti, migrace
27.3.2020
Více lidí zemřelo, než se jich v Ústeckém kraji narodilo. O růst počtu obyvatel se...
27.3.2020
Jedni slavili, jiní hráli karty. Za běžného stavu normální. Jenže v době stavu nouze, který...
26.3.2020
Mladé ženy z českého pohraničí mohou najít štěstí s východními Němci. V některých tamních oblastech...
Reklama