Politik ODS si v Chomutově z dotace postavil soukromou haciendu. Ústecký kraj vedený KSČM v tom nic špatného nevidí

Jiří Gaudl Chomutov podnikatel ODS

Čerpání dotace 6 milionů korun na klub, z něhož vznikla soukromá luxusní vila 1. místopředsedy ODS v Chomutově, Jiřího Gaudla, nebude Ústeckým krajem kontrolována. Komunistický hejtman Oldřich Bubeníček zneužití krajských peněz gentlemansky přikryje.

Rudo-modré přátelství je na světě. KSČM v Ústeckém kraji už druhé volební období žije z toho, co před nimi napáchala koalice ČSSD s ODS. Zatímco komunistům dali voliči v regionu hlas kvůli rozkrádání státních peněz a levárnám, které se v severočeské Sicílii za vlád ČSSD s ODS odehrávaly, teď se namočila i KSČM. Komunistický hejtman Oldřich Bubeníček totiž odmítá kontrolovat čerpání šestimilionové krajské dotace a fakt, zda byl naplněn účel, pro který peníze kraj před deseti lety poslal 1. Krušnohorskému rybářskému spolku. Za ním stojí 1. místopředseda oblastní buňky ODS v Chomutově a podnikatel Jiří Gaudl.

Chomutovský politik Gaudl si z dotací postavil rodinný klub. Vjezd hlídá zákazová značka nelegálně

Gaudl si z krajské dotace postavil rodinný dům. Ani Gaudlovi, ani komunistům, ba ani opozici na kraji to nepřijde vůči občanům nefér. Kontrola totiž proběhla. Háček je v tom, že pouze administrativní. Po delší době může s dotací na projekt žadatel naložit, jak uzná za vhodné. Třeba dotace na projekt, který měl přispět k volnočasovým aktivitám mládeže a lepšímu životnímu prostředí, se změní v rodinnou vilu žadatele. Tak tomu bylo i v případě Gaudla. „Nepořádám akce, jen v rámci členské základny,“ odpověděl Gaudl pro Náš REGIN na dotaz, jaké akce pro mládež a rybáře pořádá, neboť to byl jeden z důvodů pro přiklepnutí veřejných prostředků.

Staré projekty kraj nekontroluje

Ústecký kraj od možného zneužití krajských peněz dává ruce pryč. „V rámci standardních kontrolních mechanismů Krajského úřadu Ústeckého kraje jsou projekty kontrolovány bezprostředně po vyúčtování a následně jsou pak vybrané ukončené projekty zařazeny do plánu kontrol na místě v následujícím roce po vyúčtování. Tento postup byl dodržen také u uvedeného projektu,“ sdělila mluvčí Magdaléna Fraňková.

Čtvrt milionu pro lounské radní. Za prodej pozemků a „obílení“ černé stavby?

Administrativní kontrola závěrečné zprávy a vyúčtování dotace pro Gaudla proběhla v období říjen až prosinec 2011. „V rámci administrativní kontroly nebyla shledána žádná pochybení a žádné nedostatky. V současné době, více než devět let od realizace, se krajský úřad k uzavřeným projektům již nevrací,“ dodala mluvčí.

radar

Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

Ačkoli se Jiří Gaudl podle důvěryhodných informací redakce vehementně snaží zůstat funkcionářem ODS v Chomutově, spolustraníci ho chtějí odstavit. Kromě toho, že kvůli Gaudlovi padá na místní ODS stín „starých časů“, nemůžou zejména dva současní zastupitelé za ODS v chomutovském zastupitelstvu jen tak přejít zradu, jíž se Gaudl těsně po volbách málem dopustil. Vyjednával totiž na magistrátu koalici, v niž by ODS podpořila KSČM a ANO. Zřejmě i takovéto bratříčkování je symptom toho, že Gaudl pro zakázky a holý život na svobodě skočí do zadku třeba ďáblu. Otázkou je, zda takový člověk má ještě vůbec nějakou hodnotu, kromě domu, na který mu z daní přispěl každý občan kraje.

Včera, 15:17
Tady neváhejte ani chviličku! Zoopark Chomutov vyhlásil termíny pro letošní příměstské tábory a podle zkušeností...
1.3.2021
Pašovaní takzvané červené nafty z Německa je příhraničích oblastech stále v kurzu. Dovoz červené nafty,...
3.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
3.2.2021
Karlovy Vary budou vozit seniory na očkování i do Chomutova. Město tak vyhoví zájemcům, kteří...
26.1.2021
Ženská basketbalová RENOMIA ŽBL patří do okruhu profesionálních soutěží, které se za přísných hygienických opatření...
7.1.2021
Chovatelské úspěchy si Zoopark Chomutov připisuje každý rok. Některými je vyhlášený po celé Evropě, jiné...
18.12.2020
Cesta mezi Mostem a Chomutovem je pro řidiče ode dneška bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic...
17.12.2020
Zhruba v 6:00 byl na Chomutovsku nahlášen požár haly o ploše zhruba 42 metrů čtverečných....
16.12.2020
Rekonstrukce mostu přes Bakovský potok u Kutrovic na silnici č. 7 mezi Prahou a Chomutovem...
15.12.2020
Lyžařská střediska v Ústeckém kraji jsou na zahájení sezony připravená. Na sjezdovkách jim ale chybí...
14.12.2020
Cestujícím v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku začal sloužit nový dopravní terminál, díky němuž se...
Reklama