Porcelánka z Duchcova nabídne novinky a oživí starší modely

Výrobna figurálního porcelánu Royal Rux Duchcov bude letos pokračovat ve spolupráci s pražskou zoologickou zahradou. Kromě novinek uvede na trh znovu i starší modely. Výtvarníci už tvoří nabídku pro Vánoce 2020, uvedla mluvčí duchcovské porcelánky Libuše Maxová.

Velký zájem vyvolala loni figura gorily podle návrhu výtvarnice Terezy Eisnerové v bruselském stylu. Jak v bílém, tak i v černém provedení se stala porcelánová gorila exkluzivním dárkovým předmětem. „Spolupráce se zoo Praha pokračuje. Předběžná dohoda je, že by se každý rok vyrobila jedna nová figurka. Pro rok 2020 to je tapír, kterého chystáme také ve dvou variantách, a to bílé a černobílé. V prodeji budou od září,“ uvedla Pavlína Zauperová z obchodního oddělení manufaktury.

Novou zvířecí figurkou je holoubek od ruské umělkyně Valerie Koškinové. „V uplynulých měsících se figurka holoubka dotáhla do finální dekorační podoby, a to i s novými spodními značkami. Může tedy na trh v polovině roku,“ uvedla Zauperová.

Porcelánka se vrací také ke starším modelům. Podle mluvčí byli zákazníci nadšeni hlavně z obnovení figury tančící dívky a z řady andílků. „Nová řada andílků pokračuje. My už žijeme v tuto chvíli ve vánoční době 2020. Připravujeme barokního andílka. Je to upravená figurka dítěte z našeho podnosu v barokním stylu, k níž se přidala křídla. Jak se to povedlo, budou moci hodnotit zákazníci už na podzim,“ uvedla Zauperová.

Manufaktura spolupracuje s řadou firem. Pro německou společnost Leyk bude porcelánka vyrábět nový ozdobný domeček. „Pokračuje spolupráce s českou firmou Shisha Original, pro niž realizujeme poměrně dost náročný projekt výroby vodních dýmek,“ uvedl ředitel duchcovského závodu Radislav Feix. Figury odborníci také dekorují cibulákovým vzorem.

Duchcovská manufaktura má historii přes 160 let dlouhou. V roce 1997 se stala součástí skupiny Český porcelán, která má sídlo v Dubí na Teplicku. Výroby figurálního porcelánu se v minulosti výrazně dotkla hospodářská krize. Společnost se potýkala se stejnými problémy jako jiné porcelánky, ubývalo jí zakázek, výrobu ovlivnil vedle krize dovoz levných výrobků z Asie. Před několika lety se zákazníci k tradiční řemeslné výrobě začali vracet.

čtk

Přelomová žiletka získala jméno podle svého vynálezce. Již před 140 lety

20.11.2020
V Ústeckém kraji přibylo za poslední týden 2835 potvrzených nákaz koronavirem, o 1508 případů méně...
20.11.2020
Nové vedení Ústeckého kraje chce vybrat nové ředitele teplického muzea a galerií v Lounech a...
19.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
19.11.2020
V Ústeckém kraji pomáhá v nemocnicích 40 vojáků. Příslušníci armády jsou také v sociálních zařízeních....
23.10.2020
V Ústeckém kraji šíření nového typu koronaviru prudce zrychlilo. Za týden přibylo přes 3300 pozitivně...
4.10.2020
Lídr hnutí STAN v Ústeckém kraji Filip Ušák považuje výsledek voleb za obrovský úspěch. Hnutí...
3.10.2020
Nejvíce hlasů v krajských volbách zatím dostala v Ústeckém kraji ANO. Těsně před ukončením sčítání...
7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
28.8.2020
Ve středu a ve čtvrtek se v Ústeckém kraji podle krajské hygienické stanice potvrdila nákaza...
22.8.2020
Galerii Benedikta Rejta (GBR) v Lounech by měl vlastnit místo Ústeckého kraje stát, míní její...
21.8.2020
Na některých přírodních koupalištích v Ústeckém kraji hrozí rekreantům zdravotní obtíže kvůli zhoršené kvalitě vody....
Reklama