Porcelánka z Duchcova nabídne novinky a oživí starší modely

Výrobna figurálního porcelánu Royal Rux Duchcov bude letos pokračovat ve spolupráci s pražskou zoologickou zahradou. Kromě novinek uvede na trh znovu i starší modely. Výtvarníci už tvoří nabídku pro Vánoce 2020, uvedla mluvčí duchcovské porcelánky Libuše Maxová.

Velký zájem vyvolala loni figura gorily podle návrhu výtvarnice Terezy Eisnerové v bruselském stylu. Jak v bílém, tak i v černém provedení se stala porcelánová gorila exkluzivním dárkovým předmětem. „Spolupráce se zoo Praha pokračuje. Předběžná dohoda je, že by se každý rok vyrobila jedna nová figurka. Pro rok 2020 to je tapír, kterého chystáme také ve dvou variantách, a to bílé a černobílé. V prodeji budou od září,“ uvedla Pavlína Zauperová z obchodního oddělení manufaktury.

Novou zvířecí figurkou je holoubek od ruské umělkyně Valerie Koškinové. „V uplynulých měsících se figurka holoubka dotáhla do finální dekorační podoby, a to i s novými spodními značkami. Může tedy na trh v polovině roku,“ uvedla Zauperová.

Porcelánka se vrací také ke starším modelům. Podle mluvčí byli zákazníci nadšeni hlavně z obnovení figury tančící dívky a z řady andílků. „Nová řada andílků pokračuje. My už žijeme v tuto chvíli ve vánoční době 2020. Připravujeme barokního andílka. Je to upravená figurka dítěte z našeho podnosu v barokním stylu, k níž se přidala křídla. Jak se to povedlo, budou moci hodnotit zákazníci už na podzim,“ uvedla Zauperová.

Manufaktura spolupracuje s řadou firem. Pro německou společnost Leyk bude porcelánka vyrábět nový ozdobný domeček. „Pokračuje spolupráce s českou firmou Shisha Original, pro niž realizujeme poměrně dost náročný projekt výroby vodních dýmek,“ uvedl ředitel duchcovského závodu Radislav Feix. Figury odborníci také dekorují cibulákovým vzorem.

Duchcovská manufaktura má historii přes 160 let dlouhou. V roce 1997 se stala součástí skupiny Český porcelán, která má sídlo v Dubí na Teplicku. Výroby figurálního porcelánu se v minulosti výrazně dotkla hospodářská krize. Společnost se potýkala se stejnými problémy jako jiné porcelánky, ubývalo jí zakázek, výrobu ovlivnil vedle krize dovoz levných výrobků z Asie. Před několika lety se zákazníci k tradiční řemeslné výrobě začali vracet.

čtk

Přelomová žiletka získala jméno podle svého vynálezce. Již před 140 lety

1.3.2021
Pašovaní takzvané červené nafty z Německa je příhraničích oblastech stále v kurzu. Dovoz červené nafty,...
25.1.2021
V teplickém hotelu Prince de Ligne se v sobotu večer konala oslava místního podnikatele Petra...
14.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
14.1.2021
Severočeští vodohospodáři nabádají zákazníky k ochraně vodoměrů a vodovodních přípojek, v mrazech praskají. Havárie potrubí...
8.1.2021
Největší tragédie při odsunu sovětských vojsk z Československa si vyžádala 17 obětí. Před třiceti lety...
15.12.2020
Lyžařská střediska v Ústeckém kraji jsou na zahájení sezony připravená. Na sjezdovkách jim ale chybí...
15.12.2020
Restaurace chtějí pokračovat v protestu proti vládním opatřením, některé budou mít otevřeno i po 20....
14.12.2020
Zhruba čtyři desítky z více než 540 pohřebišť na území Ústeckého kraje jsou v katastrofálním...
9.12.2020
Od 1. ledna se cestujícím na Ústecku prodraží jízdné. Důvodem navýšení cen je podle odboru...
4.12.2020
Poplatek za svoz komunálního odpadu v Litoměřicích po čtrnácti letech vzroste. Doposud lidé platili 498...
1.12.2020
Autobusovou linkovou dopravu na Teplicku bude od prosince příštího roku provozovat společnost ČSAD Slaný. Desetiletou smlouvu...
Reklama