Rodiče se bouří vůči chomutovské ZŠ v ulici Školní. Učitelé prý ponižují žáky

Učitelé podle některých rodičů šikanují jejich ratolesti. Předhánějí se tu údajně v disciplínách, jako je hod kružítkem po žákovi nebo ponižování dětí se specifickými poruchami. Jednání s ředitelkou stav prý jen zhoršil.

„Pokud se na mě někdo obrátí s problémem, tento problém řeším,“ tvrdí ředitelka ZŠ Školní v Chomutově Vlasta Marková. Zástupci nespokojených rodičů jsou ale jiného názoru. „Schůzky s ředitelkou nevedly k ničemu, naopak. Jakmile jsme se ozvali, podali si děti. To, že děti nelhaly, jsem věděla, protože mi donesly nahranou hodinu, zvuk, a to mi stačilo,“ uvedla Dana Richterová Mojžíšová, která syna přeřadila raději do školy ve Strupčicích. Její dcera měla prý podobné zkušenosti. Zatímco na ZŠ Školní ji konkrétní učitelky šikanovaly, ponižovaly a snižovaly klasifikaci, v současnosti studuje na střední škole, kde má podle matky výborné studijní výsledky.

Milena Koreňová ze ZŠ Věry Čáslavské: Nikdo si nestěžuje, jen 8 rodičů!

Zkušenost se školou, která má název Klíč pro život, na Facebooku sdílely desítky rodičů, další z nich se obrátily přímo na redakci. Na obranu školy se nepřidal téměř nikdo. Většinově se rodiče i žáci shodují na kritice základky.

„Tam to bylo už dříve. Dcera tam chodila a syna jsme tam už ani nedali. Byl tam učitel, který hodil po dítěti kružítko,“ vzpomněla si Jaroslava Houfková.

Doprava v Chomutově se mění v peklo, stěžují si řidiči

„Dcera tam chodí a víme o jedné učitelce, která jim sprostě nadává. Vloni jsme to řešili na rodičáku a nic se nezměnilo. Naopak se ta učitelka pak vozila po žačce, jejíž maminka se na rodičáku zmínila,“ uvedla Monika Matýsková.

„Když nosí dítě z předmětu Výchova k občanství a ke zdraví čtyřky a pětky, tak to asi nebude úplně v pořádku. Bifluje se nazpaměť definici módy. Když např. napíše jiný žebříček hodnot, než si přeje učitelka, tak dostane za čtyři, to je taky asi divný,“ pobuřuje způsob testování Pavlu Hejzlarovou.Hejzlarovou

primátor chomutov hrabáč

Primátor Chomutova Marek Hrabáč hrabe do městské kasy. Z radarů je bohatší o 13 milionů

„Také tam mám syna a strašný. Několik poznámek za nevypracovaný domácí úkol, když syn marodil. Druhý stupeň je strašný. I já zvažuji přestup. Jen nevím, kam,“ podělila se s ostatními na Facebooku Kateřina Blašková.

Jiná matka zase rovnou doporučovala jinou školu. „Škola na Kadaňské ulici je výborná. Mohu jedině doporučit,“ radila Markéta Kolarová Mešková.

Podle jiných ze školy utíkají nejen žáci, ale i dobří kantoři. Zdroj redakce minimálně v jednom případě tuto zkušenost potvrdil. „Pravda je, že vedení školy je dlouho beze změn. Buď neumí, nebo nechce komunikovat a problémy řešit. A odnášejí to učitelé oblíbení pro svou vstřícnost k dětem. Jako by ředitelka záměrně budovala ve škole atmosféru strachu a věčného napětí. I já odešla učit na jinou školu, kde vládne mnohem přátelštější duch,“ řekla jedna z bývalých zaměstnankyň školy.

radar

Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

Problémovými učitelkami jsou podle rodičů Hrudková, Urdová a Drobiličová. Ředitelka Marková se jich ale zastala. „Vše řeším v rámci Zákoníku práce a postupuji v rámci svých pravomocí a dalších předpisů. S ohledem na GDPR vám nemohu sdělovat bližší údaje o pracovnících školy,“ odpověděla.

Rodiče se obracejí na Českou školní inspekci a plánují také jednat se školským odborem magistrátu.

Včera, 14:20
U břehu Nechranické přehrady v malé obci Chbany na Chomutovsku se nachází lidmi téměř zapomenutý...
19.10.2020
I přes veškerá koronavirová omezení má Kamencové jezero za sebou sezonu s rekordní návštěvností. Padla...
10.10.2020
Komerční článek
Jaké je řešení? Nová studie advokátní kanceláře Toman & Partneři nastínila, že klíčová je transparentní...
10.10.2020
Zhruba 50 milionů korun je maximální rozpočet na muzeum automobilky Praga, které vznikne do dvou...
4.10.2020
Lídr hnutí STAN v Ústeckém kraji Filip Ušák považuje výsledek voleb za obrovský úspěch. Hnutí...
3.10.2020
Nejvíce hlasů v krajských volbách zatím dostala v Ústeckém kraji ANO. Těsně před ukončením sčítání...
7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
28.8.2020
Ve středu a ve čtvrtek se v Ústeckém kraji podle krajské hygienické stanice potvrdila nákaza...
28.8.2020
První městskou akcí letošního roku v Chomutově bude čtvrtý ročník půlmaratonu. Závod se uskuteční poslední...
21.8.2020
Na některých přírodních koupalištích v Ústeckém kraji hrozí rekreantům zdravotní obtíže kvůli zhoršené kvalitě vody....
12.8.2020
Společnost Krajská zdravotní (KZ), která v Ústeckém kraji spravuje pět nemocnic, plánuje rozšíření alespoň jednoho...
Reklama