Umělci i přátelé her. Litvínovské sociokulturní centrum má již trvalé „nájemníky“

Další fotky

Sociokulturní centrum Libuše, které vzniká v litvínovském Janově, má již dvoje trvalé „nájemníky“- kluky, co dělají grafity, a přátele fantasy her.

„Každá skupinka obsadila po jedné místnosti, kterou si pro své potřeby zabydlují, a navíc nám pomohli i s opravami jiných částí domu,“ informoval Petr Globočník, který společně s partnerkou Annou Wünschovou asi 800metrovou janovskou vilu Libuši, kde centrum vzniká, koupil. Náš REGION o vznikajícím centru již podrobně informoval.

Litvínovské centrum má lidem ukázat jinou perspektivu než vybydlený panelák

V rekapitulaci roku 2020, který odstartoval tím, že centrum bylo podpořeno Nadací OSF v rámci programu Active Citizens, zmínil Petr Globočník mimo jiné i společná setkání, kterých sice (později i kvůli pandemii koronavirové infekce) nebylo příliš, ale čas byl využit a v omezeném počtu provedeny alespoň nějaké úpravy svépomocí. „Vypadalo to, že dům bude po celý rok takřka prázdný a žádný zásadní posun nenastane, ale nakonec se to rozjelo bezvadnou akcí, na kterou dorazili blízcí přátelé z celého Mostecka a Prahy,“ vzpomněl na začátek roku 2020. Fund.

Zvyšující se komfort

„Pocit, který tu po sobě zanechali, je něco jen těžko popsatelného. Kromě něho tu zůstalo i chemické WC, které znamená úplně jiný level komfortu, a spousta nesmazatelných stop, které nás posunuly blíž k cíli v podobě otevřeného baráku pro lidi. Událost to byla povedená, ale dařilo se i jinak. Získali jsme další finanční prostředky, například granty od nadace VIA a Air Products, ale úplně nejvíc na tomto poli byl splněný cíl veřejné sbírky na Darujme.cz, kde nás podpořila neskutečná masa lidí z celý republiky,“ uvedl.

FOTO: Libuše – sociokulturní centrum Janov

Libuše – sociokulturní centrum Janov - Libuše – sociokulturní centrum JanovLibuše – sociokulturní centrum Janov - Libuše – sociokulturní centrum JanovLibuše – sociokulturní centrum Janov - Libuše – sociokulturní centrum JanovLibuše – sociokulturní centrum Janov - Libuše – sociokulturní centrum JanovLibuše – sociokulturní centrum Janov - Libuše – sociokulturní centrum Janov
Další fotky
Libuše – sociokulturní centrum Janov - Libuše – sociokulturní centrum JanovLibuše – sociokulturní centrum Janov - Libuše – sociokulturní centrum JanovLibuše – sociokulturní centrum Janov - Libuše – sociokulturní centrum Janov

V centru tak nyní mají dost na všemožné nářadí a základní vybavení, plus nějaký materiál na dílčí opravy. V roce 2021 přeje Petr Globočník všem hlavně pevné zdraví, a tím pádem i další a další setkávání se. Rok 2020 se podle něj v Libuši nesl v duchu toho, že pozitiva převažovala nad negativy.

8.1.2021
Dodávka na Mostecku převážela 70 kilogramů mořských plodů a masa v nevhodných podmínkách. Inspektoři Státní...
bezdomovectví_ilustrační obrázek
1.1.2021
V Ústeckém kraji jsou v léčebně dlouhodobě nemocných připravená sociální lůžka pro bezdomovce s nařízenou...
30.12.2020
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
30.12.2020
Město Most uspořádá silvestrovský ohňostroj. Bude ho možné sledovat on-line. Odpalován nebude z centra, aby...
21.12.2020
Hasiči v Mostě vyjížděli v sobotu dopoledne k rozsáhlému požáru skladovací haly v Kostelní ulici....
18.12.2020
Cesta mezi Mostem a Chomutovem je pro řidiče ode dneška bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic...
15.12.2020
Lyžařská střediska v Ústeckém kraji jsou na zahájení sezony připravená. Na sjezdovkách jim ale chybí...
14.12.2020
Zhruba čtyři desítky z více než 540 pohřebišť na území Ústeckého kraje jsou v katastrofálním...
10.12.2020
Město Most se ptá obyvatel v průzkumu na pocit bezpečí a hodnocení práce strážníků. Chce...
9.12.2020
Od 1. ledna se cestujícím na Ústecku prodraží jízdné. Důvodem navýšení cen je podle odboru...
4.12.2020
Poplatek za svoz komunálního odpadu v Litoměřicích po čtrnácti letech vzroste. Doposud lidé platili 498...
Reklama