Senátorské křeslo chce na Teplicku získat starostka Bíliny

V doplňovacích volbách do Senátu v obvodu Teplice bude kandidovat starostka Bíliny za ANO Zuzana Schwarz Bařtipánová.

Utká se o místo po zemřelém Jaroslavu Kuberovi (ODS) s ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem či s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem (KSČM). Starostka dnes kandidaturu oznámila na webu hnutí ANO. Doplňovací volby se budou konat 27. a 28. března.

Vítěz voleb se mandátu ujme na zbytek funkčního období, tedy zhruba na čtyři roky do 13. října 2024. „Vnímám stále citelněji, že aby se něco podařilo změnit v oblastech, které nás všechny trápí, musí být v Praze slyšet o našich problémech, návrzích řešení, ale i o potenciálu, který okres Teplice skýtá,“ uvedla Schwarz Bařtipánová ke své kandidatuře. Angažovat se chce v sociální oblasti.

Zájem kandidovat už dříve oznámil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM). Kandidaturu podle svého vyjádření na stránkách komunistické strany považuje za poslední výzvu ve své politické kariéře. Nabídku ODS kandidovat na senátora za Teplicko zvažuje teplický primátor Hynek Hanza. Další uskupení své možné adepty zatím neoznámila.

Výrazný politik ODS a dlouholetý primátor Teplic Kubera zemřel nečekaně 20. ledna, bylo mu 72 let. Senátorem byl dvě desetiletí, od roku 2016 byl ve vedení horní komory, nejprve jako místopředseda a v závěru roku 2018 byl zvolen předsedou.

Na podzim 2018 Kubera v senátorských volbách za Teplice porazil v druhém kole Bergmana, kandidujícího za hnutí Senátor 21. Kubera získal 55,6 procenta hlasů, účast byla 15,73 procenta. V prvním kole se o post senátora v tomto obvodu ucházelo devět kandidátů.

ČTK

Dnes, 08:57
Červnové deště nespasily zemědělce na severu Čech. Kvůli suchu očekávají propad sklizně ozimových obilovin. Nejpostiženějšími...
4.7.2020
Ještě před začátkem letních prázdnin mohou lidé využívat na území města Ústí nad Labem nové...
3.7.2020
Medián inzertních cen chat a chalup prodávaných v tomto kraji za poslední rok vzrostl o...
2.7.2020
V celém areálu hřbitova ve Velkém Šenově na Děčínsku se hojně vyskytují zmije obecné, jediný...
2.7.2020
V Žatci dokončují rekonstrukci historické radnice. Za 47 milionů korun nechalo město opravit vnější část...
2.7.2020
Od 2. července do 6. září budou na zámku Nový hrad v Jimlíně na Lounsku...
30.6.2020
Nejnavštěvovanější památka v Litoměřicích, vyhlídková věž Kalich, se od 1. července opět otevře turistům. Po...
30.6.2020
Na Chomutovsku dnes oficiálně skončí provoz hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. Za svou třiapadesátiletou existenci vyrobila...
29.6.2020
Nezvyklý pohled na minulost poskytl ústeckým historikům známý příslušník místního undergroundu Jiří Šerý. Sepsal své...
28.6.2020
Od 1. července se změní trasy některých linek městské hromadné dopravy v Ústí nad Labem....
Reklama