U senátních voleb na Teplicku si lidé budou sundávat roušku

Speciální opatření budou platit při doplňovacích senátních volbách na Teplicku. Lidé si kvůli ověření totožnosti budou muset sejmout roušku. Volebních komisařů je dostatek, řekla Radka Senftová z teplického magistrátu. O novém senátorovi, který nahradí zesnulého Jaroslava Kuberu (ODS), rozhodnou voliči na začátku června.

Ministerstvo vnitra připravuje vyhlášku k dodržování hygienických předpisů v době voleb. „Musí se udržovat rozestupy dva metry, členové komise i voliči budou moci být v místnostech pouze v rouškách. Při příchodu volič předloží občanský průkaz, komisař ho vyzve, aby poodstoupil a sundal si zakrytí nosu a úst,“ uvedla Senftová. Následně vydá komisař voliči hlasovací lístky.

Všechny členy komisí magistrát obvolal. „Očekávali jsme, že s ohledem na epidemii koronaviru bude zájem malý a budeme muset lidi shánět. Většina však účast potvrdila,“ uvedla Senftová.

Jak správně sázet ovocné stromky

U voleb je nutné mít platný průkaz totožnosti, to znamená občanský průkaz nebo cestovní pas. V době nouzového stavu mohli občané používat průkazy, kterým skončila platnost po 1. březnu. Účelem opatření bylo podle ministerstva vnitra omezení pohybu lidí a činnosti institucí ze zdravotních důvodů.

Volební účast při posledních senátních volbách na Teplicku v roce 2018 činila v prvním kole 35,64 procent a ve druhém kole 15,73 procent. Kubera tehdy zvítězil nad ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem, který kandiduje nyní znovu. První kolo se uskuteční 5. a 6. června.

Dlouholetý teplický primátor Kubera zemřel nečekaně 20. ledna, bylo mu 72 let. Vítěz voleb se mandátu ujme na zbytek funkčního období Jaroslava Kubery, tedy do 13. října 2024.

čtk

1.3.2021
Pašovaní takzvané červené nafty z Německa je příhraničích oblastech stále v kurzu. Dovoz červené nafty,...
25.1.2021
V teplickém hotelu Prince de Ligne se v sobotu večer konala oslava místního podnikatele Petra...
14.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
14.1.2021
Severočeští vodohospodáři nabádají zákazníky k ochraně vodoměrů a vodovodních přípojek, v mrazech praskají. Havárie potrubí...
8.1.2021
Největší tragédie při odsunu sovětských vojsk z Československa si vyžádala 17 obětí. Před třiceti lety...
15.12.2020
Lyžařská střediska v Ústeckém kraji jsou na zahájení sezony připravená. Na sjezdovkách jim ale chybí...
15.12.2020
Restaurace chtějí pokračovat v protestu proti vládním opatřením, některé budou mít otevřeno i po 20....
14.12.2020
Zhruba čtyři desítky z více než 540 pohřebišť na území Ústeckého kraje jsou v katastrofálním...
9.12.2020
Od 1. ledna se cestujícím na Ústecku prodraží jízdné. Důvodem navýšení cen je podle odboru...
4.12.2020
Poplatek za svoz komunálního odpadu v Litoměřicích po čtrnácti letech vzroste. Doposud lidé platili 498...
1.12.2020
Autobusovou linkovou dopravu na Teplicku bude od prosince příštího roku provozovat společnost ČSAD Slaný. Desetiletou smlouvu...
Reklama