U senátních voleb na Teplicku si lidé budou sundávat roušku

Speciální opatření budou platit při doplňovacích senátních volbách na Teplicku. Lidé si kvůli ověření totožnosti budou muset sejmout roušku. Volebních komisařů je dostatek, řekla Radka Senftová z teplického magistrátu. O novém senátorovi, který nahradí zesnulého Jaroslava Kuberu (ODS), rozhodnou voliči na začátku června.

Ministerstvo vnitra připravuje vyhlášku k dodržování hygienických předpisů v době voleb. „Musí se udržovat rozestupy dva metry, členové komise i voliči budou moci být v místnostech pouze v rouškách. Při příchodu volič předloží občanský průkaz, komisař ho vyzve, aby poodstoupil a sundal si zakrytí nosu a úst,“ uvedla Senftová. Následně vydá komisař voliči hlasovací lístky.

Všechny členy komisí magistrát obvolal. „Očekávali jsme, že s ohledem na epidemii koronaviru bude zájem malý a budeme muset lidi shánět. Většina však účast potvrdila,“ uvedla Senftová.

Jak správně sázet ovocné stromky

U voleb je nutné mít platný průkaz totožnosti, to znamená občanský průkaz nebo cestovní pas. V době nouzového stavu mohli občané používat průkazy, kterým skončila platnost po 1. březnu. Účelem opatření bylo podle ministerstva vnitra omezení pohybu lidí a činnosti institucí ze zdravotních důvodů.

Volební účast při posledních senátních volbách na Teplicku v roce 2018 činila v prvním kole 35,64 procent a ve druhém kole 15,73 procent. Kubera tehdy zvítězil nad ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem, který kandiduje nyní znovu. První kolo se uskuteční 5. a 6. června.

Dlouholetý teplický primátor Kubera zemřel nečekaně 20. ledna, bylo mu 72 let. Vítěz voleb se mandátu ujme na zbytek funkčního období Jaroslava Kubery, tedy do 13. října 2024.

čtk

7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
28.8.2020
Ve středu a ve čtvrtek se v Ústeckém kraji podle krajské hygienické stanice potvrdila nákaza...
22.8.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
22.8.2020
Galerii Benedikta Rejta (GBR) v Lounech by měl vlastnit místo Ústeckého kraje stát, míní její...
21.8.2020
Na některých přírodních koupalištích v Ústeckém kraji hrozí rekreantům zdravotní obtíže kvůli zhoršené kvalitě vody....
19.8.2020
Celníci odhalili v Hostomicích na Teplicku varnu drog, v níž mohlo být podle jejich odhadů...
13.8.2020
Sucho na severu Čech se prohlubuje. Přibývá zákazů odběrů vod z potoků a řek v...
11.8.2020
V Blšanech na Lounsku s tisícovkou obyvatel testy potvrdily nákazu novým koronavirem u jedné ze...
2.8.2020
V červenci zahynulo při dopravních nehodách na silnicích v Ústeckém kraji šest lidí, o dva...
26.7.2020
Restaurátoři na zámku Duchcov na Teplicku ladí poslední detaily nového prohlídkového okruhu věnovaného Valdštejnům. První...
24.7.2020
Společnost Krajská zdravotní (KZ), která v Ústeckém kraji provozuje pět nemocnic, od pondělí rozšiřuje provoz...
Reklama