Úřady omezují provoz. V úředních dnech budou otevřeny jen na pár hodin

Městské úřady v Ústeckém kraji i krajský úřad omezují provoz. Zcela uzavřeny už jsou magistráty v Ústí nad Labem a Mostě, stejně tak městský úřad v Klášterci nad Ohří. Pouze několik hodin týdně je v provozu magistrát v Děčíně, Teplicích, Chomutově a úřad v Litoměřicích, kde je nutné se dopředu objednat, nebo v Lounech, Kadani, Litvínově.

Od středy se mění úřední dny krajského úřadu v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a krizovým opatřením vydaném vládou. Krajský úřad bude mít otevřeno v pondělí a ve středu od 9:00 do 10:00 a od 15:00 do 16:00.

Kvůli nebezpečí nákazy novým typem koronaviru se uzavřel v pondělí dopoledne ústecký magistrát. „Ochranné prostředky nejsou k dispozici v celé republice, proto chráníme zaměstnance takto. Chceme omezit styk s veřejností na minimum,“ vysvětlila mluvčí Romana Macová.

školka

Provoz omezují některé školky v Ústeckém kraji. Chomutov zřídil dětskou skupinu v nemocnici

Obyvatelům se doporučuje, aby pro vyřizování svých záležitostí využili telefonický a elektronický kontakt, například elektronickou podatelnu. „Prosíme veřejnost, aby v maximální možné míře využívala datových schránek nebo e-mailové korespondence a aby občané zvážili nutnost návštěvy úřadu a přicházeli pouze v nejdůležitějších případech,“ uvedl tajemník magistrátu Miloš Studenovský. Domluvit si schůzku na magistrátu je nutné dopředu.

Mostecký magistrát je uzavřen od pondělní 10 hodiny. „Úředníci budou mít pohotovost na telefonu pro veřejnost,“ řekla mluvčí magistrátu Klára Vydrová.

V Praze je 143 nakažených koronavirem. Mezi pacienty jsou i cizinci

Chomutov uzavřel v pondělí do odvolání pro veřejnost všechny své budovy. Zrušeny jsou všechny osobní schůzky, jednání jednotlivých výborů a komisí či porady. Otevřeno bude pouze v pondělí od 8:00 do 11:00 a ve středu od 12:00 do 15:00. „V určené úřední hodiny bude úřad otevřen pouze pro urgentní případy a k vyřízení neodkladných úředních záležitostí. Tedy vyřízení agendy občanských průkazů, řidičských průkazů, cestovních dokladů, evidence obyvatel, matričních úkonů a registru vozidel, kde bude vyřizována pouze ztráta nebo odcizení registrační značky a osvědčení o registraci vozidla. Vše ostatní snese odkladu a apeluji tímto na všechny občany, aby nařízení respektovali,“ uvedl tajemník chomutovského magistrátu Robert Plechatý.

Městský úřad v Litoměřicích je otevřen v pondělí od 08:00 do 11:00 a ve středu od 13:00 do 16:00, ale pouze po předchozí objednávce. Teplický magistrát je otevřen v pondělí a ve středu od 08:00 do 11:00.

Zamezit  frontám chce úřad práce, který vyzval, aby občané nutné záležitosti vyřizovali on-line.

(ČTK, mim)

Dnes, 07:47
Lázeňskou sezonu v Teplicích včera zahájili herci. Před zámkem se sešli v kostýmech významných postav,...
29.5.2020
Po pěti letech od otevření pro veřejnost si jezero Milada nedaleko Ústí nad Labem získalo...
29.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
29.5.2020
Most zjišťuje prostřednictvím ankety zájem občanů o kompostéry určené na bioodpad. Chtělo by je pořídit...
28.5.2020
Na hranicích Česka s Německem a Polskem se v sobotu opět sejdou sousedé, přátelé a...
28.5.2020
Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za...
28.5.2020
V Děčíně začala plánovaná oprava střechy zimního stadionu, vyjde na 26 milionů korun. Město ji...
27.5.2020
Osmačtyřicetiletý muž našel na Lounsku u Podbořan pomocí detektoru kovů dvakrát za poslední dobu zbraně...
27.5.2020
Děčínské zoo se letos podařilo odchovat dvojčata vzácné kozy šrouborohé. Kopytník figuruje na seznamu ohrožených...
26.5.2020
Doprava Ústeckého kraje zařadí od 6. června do svých železničních spojů novou turistickou linku Litoměřice...
26.5.2020
Litvínov na Mostecku chce postavit dopravní terminál u autobusového a vlakového nádraží. Náklady jsou okolo...
Reklama