Ústečané mohou na nábřeží grilovat

Ještě před začátkem letních prázdnin mohou lidé využívat na území města Ústí nad Labem nové místo pro trávení volného času. Na začátku června bylo slavnostně otevřeno další veřejné grilovací místo. Vytvořeno bylo na Střekovském nábřeží, v těsné blízkosti populární Labské cyklostezky. V pátek 5. června dopoledne proběhlo otevření, kterého se zúčastnilo vedení města v čele s primátorem Petrem Nedvědickým. Následně toto místo dostal pod správu městský obvod Střekov, na jehož území se gril nachází.

Na příjemném a klidném místě si mohou nejen obyvatelé města ogrilovat svá oblíbená jídla nebo jen posedět s přáteli a odpočinout si. Střekovští se domluvili na spolupráci s nedalekým občerstvením KOLOcafé, což ocení zejména lidé, kteří si s sebou nechtějí nosit věci potřebné na opékání. Půjčit si zde můžete kovový rošt na gril a případně si zakoupit i celý grilovací balíček. Ten obsahuje kromě lahůdek na gril také dřevěné uhlí.Díky těsné blízkosti grilu s občerstvením mohou cyklisté svá kola odložit ve stojanech k tomu určených. Tam je mohou i zamknout, díky čemuž zamezí krádeži. Zároveň budou mít lidé sedící u grilu dostatek místa okolo sebe.

Střekovský starosta Petr Vinš si tuto novinku pochvaluje. Podle jeho slov budou grilovací místo využívat nejen občané města, ale také lidé, kteří používají cyklostezku ke sportování. „Mým cílem je dostat lidi ven, z obýváků, na nějaký čas i ze zahrad. Tomu pomáhá kultivace veřejného prostoru. Tuto akci bereme to jako start revitalizace nábřeží,“ sdělil Vinš.

Ukrajina nebo Litva? Geografický střed Evropy uprostřed karpatských lesů

Střekovské grilovací místo je v krajském městě druhé. To první bylo veřejnosti otevřeno v září minulého roku na Severní Terase v areálu sektorového centra. Nachází se tedy v těsné blízkosti multifunkčního sportovního areálu. Obě tato místa vznikla na přání občanů na základě participativního rozpočtu. Každý návrh z participativního rozpočtu může stát maximálně 350 tisíc Kč, nejlevnější z nich by však měly stát pouze 20 tisíc Kč.

Do maximální možné částky se střekovský gril těsně vešel.  Byl hrazen z prostředků města a Ústí za něj zaplatilo 348 000 korun včetně DPH. „Těší mě, že se ve městě daří realizovat projekty, které si vymysleli a přáli sami občané. Jen v posledních dnech to bylo dětské hřiště v Brné, teď nové grilovací místo a další akce stále probíhají, třeba v úterý budeme otvírat pergolu s posezením v Sebuzíně,“ řekl na začátku června náměstek ústeckého primátora Pavel Tošovský.

Vedení Střekova chce, aby v této části Ústí nad Labem mohli lidé trávit čas v přírodě. K tomu má pomoci revitalizace nábřeží, jejíž první části bylo zřízení grilovacího místa. Další proměny břehu řeky Labe budou následovat. „Letos chci, abychom posekali plochu o rozloze alespoň jednoho hektaru, kde by mohl vzniknout neformální parčík, kam by lidé mohli přijít a posedět a kde by se mohly proběhnout i děti. Jsou tam krásné stromy a věřím, že se nám to podaří prosadit,“ napsal Vinš v aktuálním vydání střekovských novin Střekovinky.

Ústečané mají z nově otevřeného grilovacího místa radost a někteří z nich se jej chystají brzy využít. „Rád jezdím na kole po cyklostezce. Když jsem se dozvěděl, že bude grilovací místo u KOLOcafé, měl jsem velkou radost. Až pojedu s kamarády na cyklovýlet, tak se tam určitě zastavíme a nějaké jídlo si ogrilujeme. V létě bývá teplo i večer, takže příležitostí bude opravdu hodně,“ sdělil obyvatel města, který si přál zůstat v anonymitě.

Opráskisčeskíhistorije ovládnou bitevní pole ve Ville Pellé

 

Včera, 08:58
Přemnožení hraboši v Ústeckém kraji ohrožují setí řepky. Zemědělci zvažují, zda setí neodloží na později....
13.8.2020
Sucho na severu Čech se prohlubuje. Přibývá zákazů odběrů vod z potoků a řek v...
12.8.2020
Liberecký kraj se připojí k návrhu Ústeckého kraje na odvolání předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské...
12.8.2020
Společnost Krajská zdravotní (KZ), která v Ústeckém kraji spravuje pět nemocnic, plánuje rozšíření alespoň jednoho...
11.8.2020
Legendární brazilský automobilový jezdec Emerson Fittipaldi ve své kariéře řídil řadu rychlých vozů, stal se...
11.8.2020
V Blšanech na Lounsku s tisícovkou obyvatel testy potvrdily nákazu novým koronavirem u jedné ze...
11.8.2020
Na dva festivaly se mohou těšit fandové filmu na severu Čech. Jeden se uskuteční na...
10.8.2020
Na Varnsdorf na Děčínsku se zatím řidiči kvůli pokutám za rychlost uděleným na základě měření...
10.8.2020
Jirkov na Chomutovsku shání fotografie legendárního principála Karla Kludského, jenž v Jirkově žil. Město nedávno...
9.8.2020
Provoz letecké záchranné služby v Ústí nad Labem stojí ročně desítky milionů korun. Náklady se...
Reklama