Ústecká rouška šije nonstop, šičky tráví karanténu v obchodě

Ve dne i v noci funguje v Ústí nad Labem projekt Ústecká rouška. Šičky spolu s hlavními iniciátory Ondřejem Thorem, Renatou Hrkalovou a Matoušem Kostomlatským v obchodě za nádražím šijí roušky a poskytují materiál dalším dobrovolníkům, ale také přespávají. Projekt spolupracuje i se skauty, kteří pomáhají seniorům v nouzi. Lidé mohou jejich činnost podpořit příspěvkem na transparentní účet 2801786479/2010. Nevyužité vybrané peníze poputují neziskové organizaci, která se zabývá bojem s kapénkovými infekcemi, řekl Thor.

„Nařídili jsme si v obchodě InlineSkating.cz za hlavním nádražím karanténu. Jsme tu 24 hodin denně,“ uvedla Hrkalová. Cílem projektu je rouškami zásobovat Ústečany, záchranné složky a v případě naplnění poptávky těchto dvou cílových skupin i místní firmy. Zažádat si o roušky mohou prostřednictvím elektronického formuláře.

Aby se roušky rychle neopotřebovaly nebo neztratily svou funkčnost, radí iniciátoři, jak se o ně starat. „Pro správnou funkci roušky je nutné ji přeprat a poté naškrobit. Pak se stává hydrofobní a chrání vaše okolí,“ uvedl Thor na svém facebookovém profilu, postup konzultoval v nemocnici.

test

Starostové budou mít konečně přehled o nemocných v jejich obci

Ústecký magistrát zřídil krizové centrum, na které se mohou obrátit senioři v tísni. Centrum pak předá jejich prosby partnerským organizacím, jako jsou třeba skauti, kteří seniorům pomáhají. „My v rámci spolupráce se skauty zajišťujeme místo předání nezbytných materiálů pro jejich ochranu,“ dodala Hrkalová.

Po celé republice je nedostatek ochranných pomůcek. Ministerstvo zdravotnictví kraji k pátečnímu odpoledni poslalo 50 kusů ochranných brýlí, 225 dezinfekčních prostředků, 17.305 roušek, 8690 respirátorů a 17.900 párů rukavic. Primárně je kraj rozdělil mezi zdravotníky, hasiče, policisty a sociální služby.

čtk

V pražské Krči jsou čtyři nakažené zdravotní sestry

Dnes, 14:50
Chomutov pomůže živnostníkům, kteří se musí vyrovnat s dopady epidemie koronaviru. Do konce července mohou...
Včera, 17:40
Přes 400 kilogramů živých i mrtvých mořských živočichů určených k jídlu našli ve večerce v...
Včera, 13:40
V Karlovarském kraji se uskuteční další dva projekty na zahlazení škod vzniklých těžbou hnědého uhlí....
Včera, 11:02
Lidé v Ústeckém kraji vyměnili ve svých domovech s přispěním státu na 3400 starých kotlů...
10.7.2020
Ředitelství silnic a dálnic zahájí 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020 (CSD). Výstupy z CSD...
8.7.2020
Červnové deště nespasily zemědělce na severu Čech. Kvůli suchu očekávají propad sklizně ozimových obilovin. Nejpostiženějšími...
4.7.2020
Ještě před začátkem letních prázdnin mohou lidé využívat na území města Ústí nad Labem nové...
3.7.2020
Medián inzertních cen chat a chalup prodávaných v tomto kraji za poslední rok vzrostl o...
2.7.2020
V celém areálu hřbitova ve Velkém Šenově na Děčínsku se hojně vyskytují zmije obecné, jediný...
2.7.2020
V Žatci dokončují rekonstrukci historické radnice. Za 47 milionů korun nechalo město opravit vnější část...
Reklama