Ústecké závody patřící pod Rheinmetall plánují odstávku kvůli virusu

Tři ústecké závody patřící pod nadnárodní společnost Rheinmetall Automotive (RA) se nejspíš kvůli šíření koronaviru od 2. dubna na 14 dní zavřou. Nikdo ze zaměstnanců nakažený není, malý počet zaměstnanců je v karanténě. Většinou byli na dovolené v zahraničí, jeden zaměstnanec přišel do styku s infikovaným člověkem, řekl mluvčí společnosti Folke Heyer.

V Trmicích sídlí továrna KS Kolbenschmidt, zaměstnává 940 pracovníků. Pierburg, který sídlí také v Trmicích, zaměstnává 390 pracovníků. Závod KS CZ Motorservice se sídlem v Chabařovicích čítá okolo 95 lidí.

„Podle českého zákona jsme informovali naše zaměstnance o možném plánovaném uzavření našich provozů v Ústí od 2. dubna,“ uvedl Heyer s tím, že případné uzavření by bylo reakcí společnosti na aktuální situaci na trhu. Své továrny zavřela kupříkladu automobilka BMW a Škoda Auto.

Podle slov mluvčího krizový štáb vybraných ústeckých zaměstnanců situaci sleduje, hygiena zatím továrny se stovkami pracovníků zavřít nenařídila. „Zavřeme v případě, že objednávky od našich zákazníků se během příštích týdnů sníží,“ uvedl Heyer a doplnil, že společnost dodává díly všem hlavním automobilovým výrobcům a nezávislému trhu s náhradními díly. „Pokud tomu tak nebude, můžeme tuto plánovanou dovolenou kdykoli stáhnout,“ dodal.

šití roušek v kavárně po zavírací době

Co se událo a co se děje ve stavu nouze v Kutné Hoře

Zaměstnance společnost propustit neplánuje. „Koronavirovou krizi považujeme za dočasný efekt, a proto v budoucnu určitě potřebujeme všechny naše zaměstnance,“ řekl Heyer. Jak na tom budou zaměstnanci s platy v době dvoutýdenního přerušení výroby, mluvčí neuvedl.

V KS Kolbenschmidt se vyrábí písty pro zážehové a vznětové motory a kompresory. Pierburg produkuje ovládací prvky do aut, řídicí jednotky, recirkulační systémy výfukových plynů, sekundární pumpy vzduchu a výfukové klapky. KS CZ Motorservice se zaměřuje na výrobu pístů malých sérií pro trh s náhradními díly.

čtk

Netopýr_ilustrační obrázek
Dnes, 10:42
Rada Ústeckého kraje navrhla zastupitelstvu, které je naplánované na 20. dubna, pozastavit rozdělování některých dotací.
Včera, 14:34
Městská policie v Mostě přešla od preventivního upozorňování na nutnost nosit roušku na veřejnosti k...
zámecký park_ilustrační obrázek
Včera, 13:37
Památky v Ústeckém kraji zejí prázdnotou. Lidé mohou pouze do parků v okolí zámků.
31.3.2020
Pracovnice domova pro seniory v České Kamenici na Děčínsku se rozhodly zůstat do 15. dubna...
Ilustrační foto.
29.3.2020
Kdo se vinou nouzového stavu dostane do finanční tísně, může zažádat o bezúročnou půjčku. Takovou...
29.3.2020
Desítky šiček šijí v Litoměřicích roušky pro Prahu a pražský dopravní podnik. Hlavní město tím...
29.3.2020
Zemědělcům na Litoměřicku budou v době sklizně, pokud se plodiny urodí, chybět zahraniční brigádníci především...
28.3.2020
Až 8 let svobody může stát ženu a muže krádež čokolád za pár korun. Žena...
28.3.2020
Staví se v děčínské historické čtvrti Podmokly. Rekonstrukce byla dříve pozastavena kvůli sporům s římskokatolickou...
28.3.2020
Celkem 13,5 kilometrů železniční trati mezi Oldřichovem u Duchcova a Litvínovem se dočká úprav. Cestující...
Reklama