Ústecký kraj chce letos investovat přes 600 milionů korun

Ústecký kraj chce v letošním roce proinvestovat více než 600 milionů korun, peníze bude čerpat z úvěru. Ve Štětí na Litoměřicku tak bude opravený most přes Labe za 187,3 milionu korun, rekonstrukce by měla být hotova v polovině letošního roku, řekl novinářům hejtman kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

Ve Štětí se kvůli stavbě mostu lidé dostávají přes řeku přívozem, v zimě mohou využít, byť na vlastní nebezpečí, i most, protože práce jsou na toto období přerušeny. Objížďky pro motoristy potrvají až do dokončení rekonstrukce. „Jezdí tam loď, která převáží hlavně občany na Hněvické nádraží,“ uvedl hejtman. V Hněvicích na Litoměřicku staví vlaky jezdící na trase Roudnice nad Labem – Ústí nad Labem – Praha.

Rekonstrukce mostu se týká například zábradlí, svodidel, vozovek i chodníků. Stále jde o staveniště. Za stavbu odpovídá firma Strabag, opravovat most začala loni 1. dubna.

Kraj bude investovat také do školství. „Pozornost věnujeme i opravdu těžce handicapovaným dětem,“ řekl Bubeníček k plánované celkové rekonstrukci Speciální základní školy a Praktické školy ve Šluknově. Oprava vyjde kraj na 31,2 milionu korun, měla by být hotová koncem roku. „Myslím si, že těžce zdravotně postižené děti si takovou pomoc zaslouží,“ dodal hejtman.

Nejvyšší částku, 289 milionů korun, chce kraj investovat do dostavby areálu Střední školy stavební a strojní v Teplicích. Stavba by měla být hotova do konce roku.

Pro letošek zastupitelé schválili rozpočet v celkovém objemu 20,8 miliardy korun s příjmy 20 miliard. Z minulého přebytku a z úvěrů je financován schodek, který byl schválen ve výši 865 milionů korun.

ČTK

Dnes, 10:10
Firmy v Ústeckém kraji od počátku epidemie koronaviru v České republice několikanásobně zvýšily výrobu ochranných...
12.9.2020
„Nikdy bych neřekla, že výstavu o tak vážném tématu jde udělat s takovou nápaditostí, svěžestí....
11.9.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
11.9.2020
Na Mariině vyhlídce u Jetřichovic na Děčínsku, kam přes léto proudily denně i stovky turistů,...
7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
2.9.2020
Osm aktivistů a aktivistek Greenpeace brzy ráno vylezlo na rypadlo v lomu Vršany u Mostu....
31.8.2020
Správa železnic a německá DB Netz AG vypisují tendr na zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí...
28.8.2020
Ve středu a ve čtvrtek se v Ústeckém kraji podle krajské hygienické stanice potvrdila nákaza...
28.8.2020
První městskou akcí letošního roku v Chomutově bude čtvrtý ročník půlmaratonu. Závod se uskuteční poslední...
27.8.2020
Sociální a zdravotní zařízení Ústeckého kraje mají dostatečné zásoby roušek, dezinfekce a dalších ochranných prostředků...
26.8.2020
Sklizeň obilovin a řepky v Ústeckém kraji skončila. Výnosy jsou podprůměrné, nejnižší v celé republice....
Reklama