Ústecký kraj je na letní turisty připraven, lákadlem jsou akce

Ústecký kraj kromě kampaně na podporu domácího cestovního ruchu chystá dotaci určenou podnikatelům v turismu. Řadu z nich živí zejména zahraniční turisté, a to převážně Němci. Kvůli zavřeným hranicím se ale mnoho podnikatelů potýká s velkými ztrátami. V příštím roce si tak mohou požádat o dotaci na drobné investice. Kraj na to vyčlení 10 milionů korun.

Milujeme nebo nenávidíme. Tyto rostliny patří díky aromatické chuti mezi nejdiskutovanější

Některé oblíbené akce se uskuteční až v následujícím roce. Kromě jednodenního festivalu Labské léto jde například také o studenty oblíbenou akci Culture Up, jednodenní ústecký hip-hop festival.

Čajů fest se uskuteční v Ústí nad Labem 30. srpna, tedy o tři měsíce později, než bylo původně v plánu. Každoročně festival navštěvují stovky lidí. O zábavu se postará také ústecké Činoherní studio, které plánuje od druhé poloviny června přesunout svá představení ven. Premiéra inscenace Pábitelé Bohumila Hrabala se tak odehraje na koupališti v Brné u krajského města. Výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích zahájí sezonu 29. srpna akcí Den pro děti.

Polabský Jára Cimrman: vše krásné umírá s člověkem, ne však umění

S pořádáním akcí nezahálí ani památkáři. Turisté tak mohou na zámku Libochovice na Litoměřicku od 4. do 6. července obdivovat výstavu bonsají a exotického ptactva, zámek Ploskovice na Litoměřicku pořádá 22. srpna Makové slavnosti.

Lidé se mohou vydat v kraji také do tří zoologických zahrad, do Ústí nad Labem, Chomutova nebo Děčína. Lákadlem je i Národní park České Švýcarsko, kde turisté vyhledávají nejvíce Pravčickou bránu a lodičky v soutěskách na řece Kamenici. Poblíž soutoku Kamenice a Jetřichovické Bělé se nachází významná památka, zřícenina starobylého mlýna.

V některých ubytovacích zařízeních jsou však provozovatelé nešťastní z nízkého zájmu. Jitka Sidorová, ředitelka společnosti vlastnící hotel Benedikt v Mostě řekla, že ve srovnání s loňskou sezonou je zájem o prázdninové ubytování nižší o 70 procent. Richter uvedl, že eviduje o 30 procent rezervací méně než minulý rok. Hodně turistů se ale chystá například do kempu Kamencové Jezero u Chomutova. „Máme z 99 procent obsazené chatky,“ řekl vedoucí areálu Karel Ton.

čtk

1.12.2020
Litoměřická nemocnice má nové přístroje za 37 milionů korun. Vybavení umožní podrobnější vyšetření pacientů. Zařízení...
1.12.2020
Plavecký areál Klíše v Ústí nad Labem se ve čtvrtek otevře veřejnosti. K dispozici lidem...
26.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
26.11.2020
Závěrečný koncert letošního 19. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica museli organizátoři kvůli koronavirové pandemii...
24.11.2020
Okresní soud v Lounech uložil bývalé senátorce za Lounsko a starostce Žatce Zdeňce Hamousové (ANO)...
20.11.2020
V Ústeckém kraji přibylo za poslední týden 2835 potvrzených nákaz koronavirem, o 1508 případů méně...
20.11.2020
Majitel Autodromu Most Josef Zajíček se pozastavil nad požadavkem na státní dotaci na obnovu asfaltového...
20.11.2020
Nové vedení Ústeckého kraje chce vybrat nové ředitele teplického muzea a galerií v Lounech a...
19.11.2020
V Ústeckém kraji pomáhá v nemocnicích 40 vojáků. Příslušníci armády jsou také v sociálních zařízeních....
18.11.2020
Chomutovští zastupitelé budou příští týden v úterý projednávat návrh rozpočtu na rok 2021. Město se...
18.11.2020
Obří sesuv půdy zavalil v roce 2013 dálnici D8. Sesunutý materiál poničil dálnici i železnici, které...
Reklama