Ústecký kraj se připravuje na nový formát televizního vysílání

Zhruba 820.000 diváků v Ústeckém kraji se musí od 30. ledna připravit na postupnou změnu televizního vysílání. Odmlčí se vysílače Buková a Jedlová hora, které šíří pozemní signál ve formátu DVB-T. Nové vysílání přejde na formát DVB-T2. V lednu skončí vysílání České televize, v březnu a dubnu se přidají další programy, řekla dnes Ivana Krejzová, pracovnice společnosti České Radiokomunikace.

Předposlední lednový den bude ukončeno vysílání všech programů České televize v multiplexu 1, přejde na formát DVB-T2. Později, 23. března, se přidají programy v multiplexu 2, a to Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov. Multiplex 3 vypne pozemní vysílání 20. dubna. Na formát DVB-T2 přejde Prima love, Prima Zoom, Prima Max, Prima Krimi, Óčko, Óčko Star, Šlágr TV, Kino Barrandov, Barrandov Krimi, Seznam TV, Rádio Proglas.

Lidé tak nebudou moci přijímat signál prostřednictvím staršího vybavení, musí si pořídit nový televizor nebo set top box. V posledních dnech prodejci či distributoři elektroniky zaznamenali i o stovky procent vyšší odbyt této elektroniky, vyplývá z informací, které společnosti poskytly.

„Přechod zákazníků na novou platformu v Ústeckém kraji do určité míry kopíruje vývoj v předchozích vlnách, kdy lidé řešili přechod na DVB-T2 na poslední chvíli,“ řekla tisková mluvčí O2 TV Lucie Jungmannová.

Ilustrační foto.

Živnostníkům rozdělí město Most milion

Internetové obchody s elektronikou registrují zvýšený prodej televizí i set top boxů. „V případě televizí je nárůst v počtu prodaných kusů přibližně 40 procent, v případě set top boxů dokonce přes 600 procent,“ řekl Tomáš Pilský, obchodní ředitel e-shopu s elektronikou CZC.cz. Zájem o tyto produkty podle něj začal růst přibližně před rokem.

Také další online obchod s elektronikou zaznamenal v kraji větší odbyt televizorů i set top boxů. „Od října jsme řádově jen za toto období prodali už tisíce kusů televizí i set top boxů,“ řekla mluvčí Alza.cz Patricie Šedivá. V listopadu se podle ní prodalo víc televizí, naopak v prosinci lidé kupovali set top boxy. Při meziročním srovnání se zatím za leden prodalo v kraji o 233 procent více televizorů s možností připojení k internetu.

Ústecko bude po Praze, středních Čechách a Královéhradecku čtvrtým regionem v Česku, kde změna vysílacího standardu nastane.

ČTK

Včera, 14:12
Zhruba v polovině března otevře Jirkov na Chomutovsku informační a populárně naučné centrum spojené s...
23.2.2020
Prezident Miloš Zeman udělí zesnulému šéfovi Senátu a dlouholetému primátorovi Teplic Jaroslavu Kuberovi nejvyšší státní...
22.2.2020
Na Švestkové dráze na Litoměřicku bude vlastník testovat bezúdržbový provoz železnice. Místo pochůzkářů bude celistvost...
21.2.2020
Chomutov koupí od soukromého majitele za 100 milionů korun dům v Palackého ulici v centru...
21.2.2020
Jezero Most se otevře veřejnosti v září. Kvůli potížím při stavbě nebude rekreantům přístupné celé....
20.2.2020
Policie v Ústeckém kraji má nová vozidla. Ve středu převzala od ministra vnitra Jana Hamáčka...
19.2.2020
Tepličtí policisté obvinili šestapadesátiletého muže z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými...
18.2.2020
Osmým rokem vládnou v Ústeckém kraji komunisté s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Podezřelé akce napáchané předchozími...
18.2.2020
Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června...
17.2.2020
Koupací sezona je ještě v nedohlednu, přesto je možné si 29. února obléct plavky, vzít...
Reklama