Ústecký kraj „zařízne“ 10 úředníků. Náměstek hejtmana Klika se rozhodl na základě personálního auditu

Do konce června zruší Krajský úřad Ústeckého kraje 10 pracovních míst. Rozkazem to od náměstka hejtmana Martina Kliky (ČSSD) dostal šéf organizace Milan Zemaník, který může za její zoufalý stav.

Makej! Krajští radní doporučili řediteli úřadu Milanu Zemaníkovi, aby zrychlil postup elektronizace a digitalizace agend. Reagovali tak na výsledky personálního auditu, který už před dvěma roky odhalil, v jak zoufalém a neefektivním stavu se státní instituce nalézá. Úřad podle auditu zaměstnává téměř 100 úředníků z 500 úplně zbytečně.

Krajský úřad je veden neefektivně. Komunisté v Ústeckém kraji čelí opoziční kritice i kvůli rozpočtu

Žábou na prameni byli podle informací redakce komunisté a ředitel úřadu Milan Zemaník, nacházející se v důchodovém věku, který jakékoli změny odmítal. „Největší nedostatky jsou v oblasti systémového přístupu k řízení úřadu a celkového strategického řízení. Výrazné rezervy jsou rovněž v oblasti využití lidského potenciálu a v efektivním rozdělení personálních kapacit. Řada těchto nedostatků je dána nedostatečným využíváním informačních systémů a manuálním či papírovým zpracováním dat,“ píše se v auditu z roku 2018, který si kraj objednal za dva miliony korun u společnosti Deloitte. S trochou nadsázky se dá říct, že kontrolní zpráva lidově řečeno říká, že skoro stovka úředníků na krajském úřadě za peníze daňových poplatníků jen vysedává, kafíčkuje, je tam totálně zbytečně. Řediteli Zemaníkovi to zřejmě příliš vrásky nedělalo, možná je jedním z takových lidí on sám.

Proč komunistům v Ústeckém kraji nevadí problémy předchozích vlád?

Náměstek hejtmana Martin Klika ale bouchl do stolu. Za 10 úředníků kraj podle něj ročně ušetří zhruba 5 milionů korun. K jejich zrušení se nakonec přidali i komunisté a SPD „Audit jsme nestrčili do šuplíku, byl zpracován dobře a profesionálně, proto bude využit,“ řekl Klika. V dalších měsících je na něm, aby přesvědčil koaliční partnery o rušení desítek dalších nepotřebných úředníků.

Opozice v minulosti kritizovala na jednání zastupitelstva to, že kraj neučinil z auditu žádné závěry. Úřad zaměstnával k 31. lednu 590 lidí. Audit doporučil počet míst snížit v první etapě o 53 a v další o 42 pracovníků.

Dnes, 12:20
Referendum k uvažované stavbě obchodního centra v městském obvodu Střekov v Ústí nad Labem je...
22.9.2020
Stavba středočeských přístavišť pro rekreační plavidla v Mělníku a Poděbradech má začít v listopadu a...
19.9.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
19.9.2020
Firmy v Ústeckém kraji od počátku epidemie koronaviru v České republice několikanásobně zvýšily výrobu ochranných...
7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
31.8.2020
Správa železnic a německá DB Netz AG vypisují tendr na zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí...
28.8.2020
Ve středu a ve čtvrtek se v Ústeckém kraji podle krajské hygienické stanice potvrdila nákaza...
28.8.2020
První městskou akcí letošního roku v Chomutově bude čtvrtý ročník půlmaratonu. Závod se uskuteční poslední...
27.8.2020
Sociální a zdravotní zařízení Ústeckého kraje mají dostatečné zásoby roušek, dezinfekce a dalších ochranných prostředků...
26.8.2020
Sklizeň obilovin a řepky v Ústeckém kraji skončila. Výnosy jsou podprůměrné, nejnižší v celé republice....
21.8.2020
Oprava Benešova mostu v Ústí na Labem bude stát výrazně více, než se původně očekávalo....
Reklama