Útočník hokejistů Litvínova: Párkrát to tam teď padlo, snad to bude stejně pokračovat

Útočník hokejistů Litvínova Lukáš Kašpar naznačil v posledních zápasech zlepšenou formu. V nedělním duelu s Pardubicemi bodoval počtvrté za sebou, když nejprve ve druhé třetině důležitým gólem vyrovnal na 1:1, v rozhodujících nájezdech se pak postaral i o vítězný zásah, který znamenal druhý bod pro Severočechy.

Čtyřiatřicetiletý Kašpar stihl v posledních čtyřech vystoupeních zdvojnásobit šesti body za čtyři góly a dvě nahrávky svou bilanci v sezoně. Nově má na kontě z 27 utkání 12 bodů (6+6). „Uvidíme, jak to půjde dál. Samozřejmě se snažím od začátku sezony, ale nebylo to ideální. Teď to tam párkrát padlo, tak snad to bude stejně i pokračovat,“ přál si Kašpar.

Mrzelo ho ale, že na nájezdy vůbec došlo. „Je to škoda, že jsme ztratili vedení 3:1. Tím jsme bohužel ztratili i bod, což je velká škoda i s ohledem na to, že jsme v závěru inkasovali při vlastní přesilovce,“ připomněl Kašpar.

Vnímá ale, že od příchodu kouče Vladimíra Kýhose jdou výkony Severočechů nahoru. „Týmu to očividně prospělo, snad budeme hrát už jen líp a líp. Myslím, že už posledních pár zápasů jsme hráli docela slušný hokej. Směr máme dobrý, musíme si ho jen držet a dělat věci, které nám přinášejí body,“ prohlásil Kašpar.

Jak moc velkým impulzem pro něho osobně bylo dnešní dvougólové představení, ale nechtěl zbytečně moc rozebírat. „Každý chce přispět k vítězství. A já jsem rád, že dnes jsem to mohl být já.“

Mistr světa z roku 2010 se zkušenostmi z NHL přiznal, že období, kdy se mu nedařilo, pro něho nebylo jednoduché. „Každý chce být přínosem pro tým. Když se nedaří, tak to určitě není příjemné. O to více, když víte, že si vás klub přivedl s tím, abyste góly dával a rozhodoval zápasy. Navíc jsem tady i doma, takže nic příjemného. Snad to už bude jen lepší,“ přál si Kašpar.

Čím dál více sílící kritiku se snažil nevnímat. „Beru to samozřejmě od trenérů, ale plno věcí okolo je podle mého úplně scestných. Nějaká diskuzní fóra neřeším, to mě vůbec nezajímá,“ ujistil Kašpar, který má být jednou z klíčových postav ofenzívy Litvínova, ale už se dokonce ocitl i mimo sestavu. „Prostě se to tak seběhlo, ale už je to za mnou.“

ČTK

19.9.2020
Firmy v Ústeckém kraji od počátku epidemie koronaviru v České republice několikanásobně zvýšily výrobu ochranných...
2.9.2020
Osm aktivistů a aktivistek Greenpeace brzy ráno vylezlo na rypadlo v lomu Vršany u Mostu....
31.8.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
31.8.2020
Správa železnic a německá DB Netz AG vypisují tendr na zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí...
28.8.2020
Ve středu a ve čtvrtek se v Ústeckém kraji podle krajské hygienické stanice potvrdila nákaza...
21.8.2020
Na některých přírodních koupalištích v Ústeckém kraji hrozí rekreantům zdravotní obtíže kvůli zhoršené kvalitě vody....
20.8.2020
Zkamenělé rostliny a stromy z lomu Vršany u Mostu se stanou součástí nové paleontologické expozice...
13.8.2020
Sucho na severu Čech se prohlubuje. Přibývá zákazů odběrů vod z potoků a řek v...
12.8.2020
Společnost Krajská zdravotní (KZ), která v Ústeckém kraji spravuje pět nemocnic, plánuje rozšíření alespoň jednoho...
11.8.2020
Legendární brazilský automobilový jezdec Emerson Fittipaldi ve své kariéře řídil řadu rychlých vozů, stal se...
11.8.2020
V Blšanech na Lounsku s tisícovkou obyvatel testy potvrdily nákazu novým koronavirem u jedné ze...
Reklama