Útočník hokejistů Litvínova: Párkrát to tam teď padlo, snad to bude stejně pokračovat

Útočník hokejistů Litvínova Lukáš Kašpar naznačil v posledních zápasech zlepšenou formu. V nedělním duelu s Pardubicemi bodoval počtvrté za sebou, když nejprve ve druhé třetině důležitým gólem vyrovnal na 1:1, v rozhodujících nájezdech se pak postaral i o vítězný zásah, který znamenal druhý bod pro Severočechy.

Čtyřiatřicetiletý Kašpar stihl v posledních čtyřech vystoupeních zdvojnásobit šesti body za čtyři góly a dvě nahrávky svou bilanci v sezoně. Nově má na kontě z 27 utkání 12 bodů (6+6). „Uvidíme, jak to půjde dál. Samozřejmě se snažím od začátku sezony, ale nebylo to ideální. Teď to tam párkrát padlo, tak snad to bude stejně i pokračovat,“ přál si Kašpar.

Mrzelo ho ale, že na nájezdy vůbec došlo. „Je to škoda, že jsme ztratili vedení 3:1. Tím jsme bohužel ztratili i bod, což je velká škoda i s ohledem na to, že jsme v závěru inkasovali při vlastní přesilovce,“ připomněl Kašpar.

Vnímá ale, že od příchodu kouče Vladimíra Kýhose jdou výkony Severočechů nahoru. „Týmu to očividně prospělo, snad budeme hrát už jen líp a líp. Myslím, že už posledních pár zápasů jsme hráli docela slušný hokej. Směr máme dobrý, musíme si ho jen držet a dělat věci, které nám přinášejí body,“ prohlásil Kašpar.

Jak moc velkým impulzem pro něho osobně bylo dnešní dvougólové představení, ale nechtěl zbytečně moc rozebírat. „Každý chce přispět k vítězství. A já jsem rád, že dnes jsem to mohl být já.“

Mistr světa z roku 2010 se zkušenostmi z NHL přiznal, že období, kdy se mu nedařilo, pro něho nebylo jednoduché. „Každý chce být přínosem pro tým. Když se nedaří, tak to určitě není příjemné. O to více, když víte, že si vás klub přivedl s tím, abyste góly dával a rozhodoval zápasy. Navíc jsem tady i doma, takže nic příjemného. Snad to už bude jen lepší,“ přál si Kašpar.

Čím dál více sílící kritiku se snažil nevnímat. „Beru to samozřejmě od trenérů, ale plno věcí okolo je podle mého úplně scestných. Nějaká diskuzní fóra neřeším, to mě vůbec nezajímá,“ ujistil Kašpar, který má být jednou z klíčových postav ofenzívy Litvínova, ale už se dokonce ocitl i mimo sestavu. „Prostě se to tak seběhlo, ale už je to za mnou.“

ČTK

Včera, 16:55
Po pěti letech od otevření pro veřejnost si jezero Milada nedaleko Ústí nad Labem získalo...
Včera, 12:12
Most zjišťuje prostřednictvím ankety zájem občanů o kompostéry určené na bioodpad. Chtělo by je pořídit...
28.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
28.5.2020
Na hranicích Česka s Německem a Polskem se v sobotu opět sejdou sousedé, přátelé a...
28.5.2020
Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za...
28.5.2020
V Děčíně začala plánovaná oprava střechy zimního stadionu, vyjde na 26 milionů korun. Město ji...
27.5.2020
Osmačtyřicetiletý muž našel na Lounsku u Podbořan pomocí detektoru kovů dvakrát za poslední dobu zbraně...
27.5.2020
Děčínské zoo se letos podařilo odchovat dvojčata vzácné kozy šrouborohé. Kopytník figuruje na seznamu ohrožených...
26.5.2020
Doprava Ústeckého kraje zařadí od 6. června do svých železničních spojů novou turistickou linku Litoměřice...
26.5.2020
Litvínov na Mostecku chce postavit dopravní terminál u autobusového a vlakového nádraží. Náklady jsou okolo...
26.5.2020
Trhovci na hranicích s Německem v Petrovicích na Ústecku měli od poloviny března své podniky...
Reklama