V Děčíně platí nová vyhláška se zákazem hazardních her

Nová městská vyhláška zakazující provozování veškerých hazardních her platí od 6. prosince Děčíně. Město uvedlo na webu, že kasina s vydanou platnou licencí mohou fungovat dál, než vyprší platnost jejich povolení. Na území města je podle radnice osm kasin.

Poslední ukončí provoz v květnu 2022. Pro městský rozpočet to bude znamenat postupný pokles příjmů až zhruba o 30 milionů korun ročně.

Na platnost nové vyhlášky upozornila Česká televize. „Je velká zadluženost obyvatel, je tady neuvěřitelné množství exekucí, a tak jako v jiných městech, kde hazard byl vymýcen, tak si slibujeme, že tato předluženost skončí,“ řekl ČT ředitel Městské policie Děčín Marcel Horák.

„Cílem této vyhlášky je zamezit společenským rizikům vyplývajícím z provozování hazardních her, jako je například lichva, krádeže či loupeže. Hazardní hry mají také škodlivý vliv na jejich účastníky a jejich rodiny,“ uvedl na webu primátor Jaroslav Hrouda (ANO). „Neustále se rodí noví hráči, čemuž chceme tímto zabránit. Pokud nebudou mít v Děčíně kde hrát, je to dobrá prevence,“ dodal.

Podle provozovatelů děčínských kasin, které oslovila ČT, to hazard jen přesune do černých heren. Podle majitele jednoho z kasin je vyhláška kolektivním trestem.

Zákaz se podle radnice nevztahuje na turnaje malého rozsahu, tedy vyřazovací karetní hry, kdy je předem stanoven počet účastníků a vklad účastníka turnaje nepřevýší 500 korun za 24 hodin.

V Děčíně platila vyhláška z roku 2016, podle ní platil zákaz her všude kromě kasin. Nulová tolerance hazardu platí už několik let v Chomutově či v Litvínově. Litoměřice provoz heren v minulém roce zpřísnily. Zastupitelé Mostu přijali na konci loňského roku vyhlášku, která reguluje hazard. Stanoví místa, kde hazardní hry nelze provozovat. Nulovou toleranci k hazardu na celém území Mostu opoziční hnutí ANO neprosadilo.

ČTK

Dnes, 08:51
Silničáři se letos vrátí na silnici I/13 v Bílině. V plánu mají rekonstrukci průtahu městem...
Ilustrační foto.
Včera, 19:39
O dotaci až 200 tisíc korun se mohou ucházet živnostníci v Mostě. Magistrát tím chce...
Včera, 16:33
Narodí se a už druhý den má rodný list. Méně starostí a běhání po úřadech...
Včera, 16:22
Klouzačky, hřiště, opravy chodníků, grilovací místa. To je část výčtu nápadů veřejnosti, co by ústecký...
Včera, 15:07
Děčínská zoologická zahrada jako prevenci proti ptačí chřipce přemístila ptáky z volných prostor do uzavřených...
20.1.2020
Děčín chce opravit chátrající gloriet v Růžové zahradě u zámku. Vyhlídka ze 17. století je...
19.1.2020
Zoologickou zahradu v Děčíně navštívilo v loňském roce 134.295 lidí, nejvíce v její sedmdesátileté historii....
18.1.2020
Mezi Varnsdorfem a Krásnou Lípou našli v pondělí lidé pohozená těla pěti labutí s vyříznutými...
18.1.2020
V průmyslové zóně Triangle vznikne parkoviště pro kamiony. Postavit ho plánuje Ústecký kraj, který strategickou...
17.1.2020
Pro ropovod z Litvínova k hranicím s Německem je v územní rezervě Ústeckého kraje vymezena...
Reklama