V Děčíně platí nová vyhláška se zákazem hazardních her

Nová městská vyhláška zakazující provozování veškerých hazardních her platí od 6. prosince Děčíně. Město uvedlo na webu, že kasina s vydanou platnou licencí mohou fungovat dál, než vyprší platnost jejich povolení. Na území města je podle radnice osm kasin.

Poslední ukončí provoz v květnu 2022. Pro městský rozpočet to bude znamenat postupný pokles příjmů až zhruba o 30 milionů korun ročně.

Na platnost nové vyhlášky upozornila Česká televize. „Je velká zadluženost obyvatel, je tady neuvěřitelné množství exekucí, a tak jako v jiných městech, kde hazard byl vymýcen, tak si slibujeme, že tato předluženost skončí,“ řekl ČT ředitel Městské policie Děčín Marcel Horák.

„Cílem této vyhlášky je zamezit společenským rizikům vyplývajícím z provozování hazardních her, jako je například lichva, krádeže či loupeže. Hazardní hry mají také škodlivý vliv na jejich účastníky a jejich rodiny,“ uvedl na webu primátor Jaroslav Hrouda (ANO). „Neustále se rodí noví hráči, čemuž chceme tímto zabránit. Pokud nebudou mít v Děčíně kde hrát, je to dobrá prevence,“ dodal.

Podle provozovatelů děčínských kasin, které oslovila ČT, to hazard jen přesune do černých heren. Podle majitele jednoho z kasin je vyhláška kolektivním trestem.

Zákaz se podle radnice nevztahuje na turnaje malého rozsahu, tedy vyřazovací karetní hry, kdy je předem stanoven počet účastníků a vklad účastníka turnaje nepřevýší 500 korun za 24 hodin.

V Děčíně platila vyhláška z roku 2016, podle ní platil zákaz her všude kromě kasin. Nulová tolerance hazardu platí už několik let v Chomutově či v Litvínově. Litoměřice provoz heren v minulém roce zpřísnily. Zastupitelé Mostu přijali na konci loňského roku vyhlášku, která reguluje hazard. Stanoví místa, kde hazardní hry nelze provozovat. Nulovou toleranci k hazardu na celém území Mostu opoziční hnutí ANO neprosadilo.

ČTK

Kámen, který není ve svém lůžku
Včera, 09:09
Čtrnáct kamenných řad, které jsou od roku 1958 chráněnou kulturní památkou, se nachází na náhorní...
7.8.2020
Do mezinárodní soutěže na budoucí podobu okolí jezera Milada u Ústí nad Labem se přihlásilo...
4.8.2020
Druhé setkání dobrovolných, profesionálních i podnikových hasičů a jejich příznivců se uskuteční v sobotu 24....
3.8.2020
Ústecký kraj letos oslavil kulaté, dvacáté výročí. Prvním hejtmanem se v roce 2000 stal Jiří...
3.8.2020
Dýně, rajčata, okurky, kedlubny a další plodiny si mohou lidé vypěstovat na komunitní zahradě v...
2.8.2020
V červenci zahynulo při dopravních nehodách na silnicích v Ústeckém kraji šest lidí, o dva...
31.7.2020
V Ústí nad Labem v městské části Střekov se před několika dny otevřela vyhlídka známého...
30.7.2020
V Ústeckém kraji je devět odběrových míst, kde se mohou na covid-19 nechat otestovat pacienti,...
28.7.2020
Zemědělci v Ústeckém kraji považují stav hrabošů za kritický. Na jednom hektaru pole je i...
27.7.2020
V Jirkově na Chomutovsku je otevřené nové informační a populárně naučné centrum spojené s multimediálním...
Reklama