Za obrovský úspěch má lídr STAN výsledek voleb v Ústeckém kraji

Lídr hnutí STAN v Ústeckém kraji Filip Ušák považuje výsledek voleb za obrovský úspěch. Hnutí STAN se poprvé samostatně dostalo do krajského zastupitelstva v tomto regionu a skončilo třetí za ANO a ODS. Jednat o účasti na vedení kraje je připraveno se všemi vyjma SPD a KSČM.

„Porazili jsme i Piráty, což je i v rámci republiky velký úspěch. Jsem rád, že jsem zlomili prokletí. Dvojciferné číslo (11,17 procenta hlasů) a sedm mandátů nelze hodnotit jinak než jako obrovský úspěch,“ uvedl Ušák.

Partnery STAN jsou Strana soukromníků České republiky, zastoupená starostou Klášterce nad Ohří Štefanem Drozdem, hnutí Vaše Ústí se starostkou ústeckého obvodu Neštěmice Yvetou Tomkovou a Unie pro sport a zdraví, reprezentovaná bývalým lounským starostou Radovanem Šabatou. Do zastupitelstva se za STAN dostal například Zbyněk Linhart, která obhájil senátorský mandát ve volebním obvodu Děčín už v prvním kole. Za hnutí STAN mandát získali také senátorka na Mostecku Alena Dernerová či bývalý poslanec a někdejší starosta Litvínova Milan Šťovíček.

Vyjednávací tým má STAN připravený. „Sobota byla o přátelských gratulacích, skutečná vyjednávání začnou až dnes,“ uvedl Ušák. Spekuluje se o vytvoření koalice ANO, ODS a STAN. „Zatím bych to ponechal v roli spekulaci, žádné jednání na tomto formátu zatím neproběhlo,“ uvedl Ušák.

Také před čtyřmi lety ANO volby v Ústeckém kraji vyhrálo, skončilo však v opozici. „Všechno je možné,“ řekl Ušák, jak se dívá na možnou koalici bez vítěze.

V novém zastupitelstvu o 55 členech bude mít ANO 17 mandátů. Druhá je ODS s osmi mandáty, třetí STAN bude mít sedm zastupitelů. Piráti mají šest křesel, po čtyřech získaly koalice Lepší sever a Spojenci pro kraj a KSČM. Pět mandátů má SPD.

vera/čtk

V Ústeckém kraji bude vítězem voleb ANO, druhá je ODS

4.5.2021
Okresní soud v Chomutově zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
26.4.2021
Chomutovský okresní soud dnes zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
1.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
1.4.2021
Poslední březnový den hostila chomutovská Městská sportovní hala druhý zápas minisérie o páté místo, v...
29.3.2021
Poslední březnovou neděli odstartovala v RENOMIA ŽBL minisérie o páté místo, v níž chomutovské Levhartice...
27.3.2021
Krátce poté, co chomutovské basketbalistky zdolaly SBŠ Ostrava a vybojovaly si možnost hrát o konečné...
27.3.2021
Třiadvacetiletý Chomutovský taxikář Viktor M. (†23) měl potíže s dechem, bolest na hrudníku a brněla...
25.3.2021
Čtyři dny po domácí výhře nad SBŠ Ostrava vyrazily chomutovské basketbalistky do hájemství soupeřek, kde...
21.3.2021
Chomutovské basketbalistky vstoupily první jarní den roku 2021 do bojů o konečné umístění v RENOMIA...
10.3.2021
I přesto, že mužské áčko Levhartů odehrálo poslední utkání na začátku října, tak teď hlásí...
8.3.2021
V centrálním výběhu chomutovského zooparku už nebude tak smutno. K osamocenému pižmoňovi Saamikovi se po...
Reklama