Zisk z loňského roku využijí severočeští vodohospodáři na vylepšení infrastruktury

Akcionáři Severočeské vodárenské společnosti a.s. (SVS), tedy 458 měst a obcí v severočeském regionu, se sešli na řádné valné hromadě. Schválili účetní uzávěrku za rok 2019 a do dozorčí rady společnosti zvolili pět členů.

Na jednání valné hromady SVS, která se konala 18. června  projednávali účastníci zprávu představenstva a zprávu dozorčí rady za rok 2019. Dále společně schválili účetní uzávěrku a rozhodli, že veškerý zisk z loňského roku ve výši 568 milionů bude opět investován do obnovy vodárenské infrastruktury.

„V loňském roce se podařilo navýšit meziročně objem investic do obnovy majetku a na budování nových staveb, a to o 334 milionů korun, na obnovu vodohospodářského majetku tak šlo 1,58 miliardy korun. Většina prostředků směřovala do rekonstrukce a výstavby vodovodů a kanalizací, ale zahájili jsme také několik rekonstrukcí velkých objektů a výstavbu nové čistírny odpadních vod v Příšovicích na Liberecku,“ upřesňuje generální ředitel SVS Bronislav Špičák

Součástí valné hromady byla také volba pěti členů dozorčí rady. Do té byli zvoleni Hynek Hanza za okres Teplice, Jaroslav Zámečník za okres Liberec, František Padělek za okres Litoměřice, Jiří Kulhánek za Chomutov a za okres Louny pak Radek Reindl.

„Letošní valná hromada probíhá po více než ročním období transformace severočeského vodárenství. Zvolený vlastnický model se servisním prvkem se ukázal jako stabilní a funkční, je tedy důvod ke spokojenosti. Zároveň si dobře uvědomujeme, že před sebou máme ještě řadu úkolů,“ uvedl předseda představenstva SVS Tomáš Indra.

Před 170 lety vznikly okresy, před 20 lety kraje

 

Valné hromady se zúčastnilo 126 akcionářů (zástupci měst a obcí v Ústeckém a Libereckém kraji), kteří představují 81,5 % základního kapitálu společnosti.

10.7.2020
Ředitelství silnic a dálnic zahájí 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020 (CSD). Výstupy z CSD...
8.7.2020
Červnové deště nespasily zemědělce na severu Čech. Kvůli suchu očekávají propad sklizně ozimových obilovin. Nejpostiženějšími...
4.7.2020
Ještě před začátkem letních prázdnin mohou lidé využívat na území města Ústí nad Labem nové...
3.7.2020
Medián inzertních cen chat a chalup prodávaných v tomto kraji za poslední rok vzrostl o...
2.7.2020
V celém areálu hřbitova ve Velkém Šenově na Děčínsku se hojně vyskytují zmije obecné, jediný...
2.7.2020
V Žatci dokončují rekonstrukci historické radnice. Za 47 milionů korun nechalo město opravit vnější část...
2.7.2020
Od 2. července do 6. září budou na zámku Nový hrad v Jimlíně na Lounsku...
30.6.2020
Nejnavštěvovanější památka v Litoměřicích, vyhlídková věž Kalich, se od 1. července opět otevře turistům. Po...
30.6.2020
Na Chomutovsku dnes oficiálně skončí provoz hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. Za svou třiapadesátiletou existenci vyrobila...
29.6.2020
Nezvyklý pohled na minulost poskytl ústeckým historikům známý příslušník místního undergroundu Jiří Šerý. Sepsal své...
Reklama