Úvěrová podvodnice zneužila důvěřivosti známých

5.8.2022
Redakce

Až pětileté vězení hrozí za poškození cizích práv a úvěrový podvod třiatřicetileté ženě ze Vsetínska. Podle policie vylákala od svých známých doklady a použila je na získání peněz. Přišla si téměř na 600 tisíc korun. V předešlých dnech zahájila vyšetřovatelka oddělení hospodářské kriminality trestní stíhání.

„Žena zneužila důvěřivosti svých známých a nejprve pod záminkou založení účtu k zasílání její výplaty vylákala od poškozené pětadvacetileté ženy kopii občanského a řidičského průkazu. Tyto poté prostřednictvím internetu pod její identitou použila k získání finančních prostředků od různých bankovních či nebankovních společností, a to nejméně v deseti případech. Tímto si přišla na 489 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Balášová.

Žena také pod záminkou uzavření smlouvy o krátkodobém nájmu s dvaadvacetiletou ženou od ní vylákala kopii osobních dokladů a použila je také k získání peněz. „Ve dvou případech zažádala o poskytnutí úvěru v celkové výši 90 tisíc korun,“ uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK, skNepřehlédněte