Úvod zimní přípravy Viktoriánům vyšel na jedničku. Písek přestříleli vysoko 8:0

9.1.2022
Andrea Jančová

První přátelské utkání v rámci zimní přípravy se fotbalistům Viktorie Plzeň vydařilo. Viktoriáni zdolali třetiligový Písek vysoko 8:0. Víc branek padlo ve druhé půli. Trenér Michal Bílek kromě brankáře Aleše Hrušky vystřídal o půli kompletní tým.

Viktoriáni hned od úvodu útočili. V osmé minutě měl velkou šanci Jean-David Beauguel, jenomže francouzský útočník ztroskotal na brankáři Satrapovi. Deset minut nato už se ale plzeňský kanonýr prosadil, zužitkoval skvělé přihrávky Řezníka, kterého na pravé straně našel Bucha. Tato akce otevřela skóre utkání. Ve 24. minutě se o střelu z dálky pokusil nováček v červenomodrém dresu Potočný, ale brankář soupeře opět dobře zasáhl. Z následného rohu trefil Gabriel břevno.

Druhý gól přidali viktoriáni pět minut před koncem poločasu. Šulc skvěle obral soupeře o míč a společně s Buchou šel na brankáře. Odchovanec Viktorky svému spoluhráči výborně nahrál a ten už se nemýlil – 2:0.

Do druhého dějství nastoupila Viktoria v jiném složení, zůstal jen brankář Hruška. A hned zkraje se začala gólověji prosazovat. Ve 48. minutě po přihrávce Havla trefil břevno Chorý, z dorážky se už prosadil Čermák. Osm minut poté Káčer vyslal do akce Havla, který navýšil skóre na 4:0.

Tři minuty nato byl Káčer faulován ve vápně a nařízenou penaltu bombou proměnil Chorý. Na další branku se čekalo do 73. minuty, kdy přesný pas Havla využil Čermák. Krátce nato skóroval Mosquera a v 79. minutě uzavřel střelecký účet Havel, který zakončil povedenou akci po rohovém kopu Janoška.

Další zápas čeká plzeňské fotbalisty ve středu od 10:30 proti Příbrami.

Zdroj :vz/FCVP