V Brně ráno hořel byt. Majitelka a policisté se nadýchali kouře

9.12.2021
Redakce

Tři lidé se dnes ráno zranili při požáru v bytovém domě v Brně-Žabovřeskách. Záchranáři resuscitovali starší ženu, v péči lékařů skončili také dva policisté. Dům ještě před příjezdem hasičů opustilo 12 jeho obyvatel.

Hasičské operační středisko přijalo krátce po 5:00 oznámení o požáru na balkóně v bytovém domě ve Vychodilově ulici. Po příjezdu na místo zjistili, že hoří v bytě, kde našli seniorku v bezvědomí. „Okamžitě poskytli první pomoc a zahájili resuscitaci. Ženu následně předali posádce zdravotnické záchranné služby,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Podle mluvčí záchranky Michaely Bothové dostala žena kyslíkovou terapii a poté ji zdravotníci převezli na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Hasiči poskytli první pomoc také dvěma policistům, kteří na místě zasahovali před jejich příjezdem a patrně se nadýchali kouře. Poté je převzali zdravotníci a převezli do nemocnice na interní oddělení.

„Požár se podařilo dostat rychle pod kontrolu jedním vodním proudem. Zcela uhašen byl přibližně hodinu po oznámení události. Podle našeho vyšetřovatele je předběžná škoda stanovena na 100 tisíc korun a příčina vzniku požáru zůstává v šetření,“ doplnil Mikoška.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte