• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • V budovách krajských středních škol se během léta maluje a rekonstruuje

  5.8.2022
  Roman Kořinek

  Zateplování, výměna oken, malování nebo stavební úpravy, to je jen stručný výčet prací, kterou jsou během letních prázdnin realizovány v budovách středních škol v Karlovarském kraji. Podle krajské mluvčí Jany Pavlíkové přesahují celkové náklady na letní opravy šedesát milionů korun.

  „Snažíme se vždy naplánovat největší objem stavebních prací na léto, kdy není ve školách běžný provoz a práce neomezují průběh výuky a pohyb po budovách. Podařilo se nám to i letos, i když některé rekonstrukce jsou takového rozsahu, že se takzvaně přelijí i do školního roku. Díky tomu ale budou mít například žáci Střední lesnické školy Žlutice nový soutěžní areál pro práci s motorovou pilou, zrekonstruuje se Základní škola Ostrov, která už dlouhou dobu čeká na nutné úpravy, pokračovat budou stavební úpravy i v Domově mládeže Střední školy stavební Karlovy Vary a na Gymnáziu v Aši,“ popsal náměstek hejtmana Dalibor Blažek (HNHRM).

  Finančně nejnáročnější akcí je zateplení domova mládeže SOŠ stavební Karlovy Vary, kde jsou náklady vyčísleny na necelých čtrnáct milionů korun.

  „Předmětem plnění je zateplení obvodových stěn objektu se čtyřmi nadzemními a jedním částečně zapuštěným podlažím. Zateplení obvodových stěn bude provedeno kontaktním zateplovacím systémem s izolantem z minerální vaty. Finální úprava fasády bude provedena ze silikonové omítky, ve třech barevných odstínech, se zapuštěným hromosvodem pod omítku do fasády. Dojde k výměně vnějších okenních parapetů, novému oplechování atiky a závětrné lišty za nové. Součástí dodávky bude i oprava balkonů, včetně keramické dlažby, vstup do budovy v levé zadní části objektu, včetně podesty a nového zábradlí,“ popsala krajská mluvčí s tím, že necelých třináct milionů korun si vyžádá i rekonstrukce oken, zateplení a fasáda budovy Základní školy v Ostrově, kde dojde také k opravě terasy.

  Nákladnou rekonstrukcí prochází i Domov mládeže a školní jídelna Karlovy Vary, kde jsou práce rozděleny do dvou částí. Ta první se týká opravy havarijního stavu střechy objektu a druhá výměny stávajících rozvodů kanalizace, rovněž v objektu A.

  „Náklady na opravu střechy jsou tady čtyři miliony korun a výměna kanalizace vyjde na milionů osm,“ dodala Jana Pavlíková s tím, že akce na ostatních školách se nákladově pohybují od jednoho do šesti milionů korun.

  Zdroj: vz/kr-karlovarsky  Nepřehlédněte