Obviněný devětačtyřicetiletý muž byl již za tuto činnost v roce 2019 pravomocně odsouzen ke čtyřletému trestu odnětí svobody, ale do vězení nikdy nenastoupil. Opatřil si falešné doklady a pervitin vyráběl dál. „Ihned po zadržení tak putoval rovnou do vězení a jeho čtyřiapadesátiletý společník je stíhán vazebně,“ uvedl mluvčí pražské policie Richard Hrdina.
Muži si podle policie zřídili varnu pervitinu v chatě u řeky Berounky. Během jediného dne tam dokázali vyrobit přes půl kilogramu pervitinu za bezmála 600 000 korun. Zásahová jednotka zadržela jednoho z podezřelých mužů přímo na chatě, druhý se neúspěšně snažil policistům ujet v terénním autě přes pole.
Při prohlídce chaty objevili kriminalisté varnu s kompletním chemickým vybavením i téměř 20 000 tablet léků s obsahem pseudoefedrinu, z nichž se mohlo uvařit dalšího půl kilogramu drogy. V mikrovlnné troubě našli ukryté dva nelegálně držené revolvery nabité ostrým střelivem, dodal Hrdina.
Zdroj: ČTK