V Holešovicích hořel neobydlený rodinný dům

24.7.2022
Redakce

V Holešově na Kroměřížsku hořel dnes ráno dvougenerační neobydlený rodinný dům. Rozsáhlý požár v ulici Novosady likvidovalo devět profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů, nikdo při něm neutrpěl zranění, řekla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. Hasiči vyhlásili druhý ze čtyř stupňů požárního poplachu. Příčinu vzniku požáru a výši způsobené škody zjišťuje ve spolupráci s policií vyšetřovatel hasičů.

K požáru vyjížděli hasiči okolo 06:00. „Po příjezdu na místo hasiči ihned zahájili hasební práce, neboť v plamenech byla celá střecha a půdní prostory domu. K hašení použili čtyři hasební proudy vody. Zásah jim však komplikovaly náletové dřeviny, které hustě rostly okolo. Hasiči si tak motorovou pilou museli cestu k domu prořezat,“ uvedla mluvčí.

Zhruba po půlhodině se hasičům podařilo požár dostat pod kontrolu. „K likvidaci požáru použili i výškovou techniku, pomocí které se dostali blíž k hořící a nepřístupné střeše objektu,“ uvedla Javoříková.

Hasiči při zásahu odtrhli střešní plech a postupně rozebírali konstrukci střechy, což bylo podle mluvčí nutné především v její nejvíce zasažené části. „Byla prohořená a nebyla tak únosná pro pochozí hašení. Po odkrytí střechy a sundání její konstrukce hasili hasiči hořící krovy a izolační papír. Poté pokračovali v rozebírání dalších částí střechy a dohašovali skrytá ohniska,“ uvedla mluvčí.

Před 09:00 se jednotky postupně začaly vracet na své základny. Vyklizení poškozené budovy zajistí přivolaný zástupce města.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý, který vyhlašují jen při mimořádných situacích.

 

zdroj: čtk


Témata:

Nepřehlédněte