V Karlových Varech bude zítra jezdit šachový autobus

3.11.2022
Roman Kořinek

Po šachové šalině, trolejbusu a lodi vyjede, tentokráte do karlovarských ulic, historicky první šachový autobus. Šachový klub Spartak Chodov ve spolupráci s Dopravním podnikem města Karlovy Vary (DPKV) zve všechny fanoušky na šachovou jízdu městem. Vypravený autobus bude vyzdobený šachovými piktogramy v oknech a vnitřek vozu bude připravený na šachovou partii.

„Víme, že se jedná o netradiční spojení šachů a autobusu karlovarské MHD, ale přišlo nám to jako zajímavé zpestření pro naše cestující, navíc v šachovém autobuse nebude zapotřebí mít jízdenku,“ uvádí první náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Na cestě po Karlových Varech si zájemci zahrají šachy s GM Martinem Petrem, velmistrem a předsedou šachového svazu ČR, FM Jakubem Kůsou, sedmnáctiletým reprezentantem a rodákem z Karlových Varů. A vyzvat budou moci i čerstvou mistryni republiky v rapid šachu do 10 let, teprve devítiletou Nikolu Kůsovou. Na zastávce pak hráče šachu potrápí v simultánní partii olympionička, devatenáctiletá Anna Marie Koubová. Pro všechny návštěvníky netradiční akce budou připraveny i vědomostní soutěže o šachu s odměnou pro každého.

„Myslíme si, že šachový autobus by mohl být zážitek nejen pro malé, ale i pro velké cestující,“ sděluje předseda představenstva DPKV Jiří Vaněček.

Šachový autobus bude zastavovat zhruba každou půlhodinku na nástupišti v Zeyerově ulici v Karlových Varech.

„Jsme sami zvědaví, zdali budou naše autobusy na takovýto styl akce vhodné. Pokud ale máme od šachového svazu ČR správné informace, tak vypravíme první šachový autobus v naší zemi,“ doplnil místopředseda představenstva DPKV Lukáš Siřínek.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte