V moskevské nemocnici záhadně mizí lidé. Doslova tu cítíte špatnou energii

Moskevská nemocnice v městské části Chovrin měla být výstavní nemocnicí ruské metropole. Stala se však místem, na kterém za záhadných okolností dodnes mizí lidé. Z budovy je slyšet tichá zlověstná hudba a nářek dětí. Žádné se tu však nikdy neléčilo.

Nemocnice prý nepustí ty, kteří zde probudí duše mrtvých. A nejen ty. To potvrzuje i příběh staré ženy, jejíž pes se sem náhodou zatoulal. Když se ho vydala hledat, našla zde už jen jeho pozůstatky a vedle nich i lidské mrtvoly. Rozrušená ihned běžela událost oznámit místním policistům, kteří ve věci zahájili trestní řízení. Žena se však z neznámých důvodů o pár dní později do nemocnice vrátila. Při průchodu jednoho patra ale spadla tak nešťastně, že si zlomila obě nohy. Její volání o pomoc nikdo neslyšel a v nemocnici umírala dlouho a bolestivě.

Bermudský trojúhelník. Tajemné, záhadné, a strašidelné místo v Atlantiku. Když ufoni potřebují mangan

Stojí na místě bývalého hřbitova

Stavba nemocnice započala v roce 1980. Desetipatrová budova se třinácti stovkami lůžek měla být moderní nemocnicí nejen moskevského, ale i regionálního významu. Ovšem, pět let po zahájení stavby byl celý projekt pozastaven. Podle oficiální verze došlo ke špatnému geologickému průzkumu a nemocnice se tak ocitla na nestabilním bažinatém podloží. Neoficiální verze hovoří o areálu bývalého hřbitova, na kterém ji postavili. Duše pohřbených tak stále hledají klid?

Propadání začalo už v prvních fázích výstavby. Pamětníci hovoří o tom, že již v rané fázi stavby začaly podzemní vody zaplavovat sklepení a další prostory. Až do letošního roku se celý komplex propadl o dvanáct metrů, čímž přízemí zmizelo v podstatě celé, včetně zaplavených sklepů.

Šílené přistání hazardéra Mathiase Rusta na Rudém náměstí v Moskvě. A jak to bylo dál

Všude je chladno a mrtvolné ticho

Celou budovou nemocnice prostupuje všudypřítomná zima. Přestože zde nejsou okna ani dveře, teplota je mnohem nižší než venku. Říká se, že stavba byla velmi tichá, nebylo slyšet ani zpěv ptáků. A právě v takovém smrtelném tichu bývá slyšet dětský pláč nebo zlověstná tichá hudba přicházející ze sklepa.

V poslední době budova přitahuje stalkery, satanisty, paintbalisty, ale i extrémní turisty. Jejich zkušenosti s návštěvou jsou ale podobné. „Dodnes si pamatuji, co jsem tam tehdy cítil. Každičkým pórem tu člověk cítí, že se na něj pořád někdo dívá. Doslova cítíte tu špatnou energii. Kromě toho tam jsou i otevřené výtahové šachty a budova samotná je už pořádně zchátralá,“ přiznal extrémní turista Danila V.

Bojoval za Moskvu a ta ho zradila. Přesto dobrodruh a komunista Richard Sorge možná přežil svou vlastní popravu

Všechno lze vysvětlit?

Úřady však přichází s reálným vysvětlením všech těchto úkazů. Obrovská budova byla až do počátku devadesátých let střežena. Pak ale jako by se na ni zapomnělo a až do roku 2009 si jí úřady nevšímaly. Teprve poté dostala plot s ostnatým drátem. Ovšem, díky své rozlehlosti si nezvaní návštěvníci vždy najdou místo, kudy dovnitř.

Vysvětlení se dočkaly i desítky zemřelých. Nemocnice se podle moskevských úřadů stala místem mnoha zločinů, kromě útoků za účelem loupeže zde bylo spácháno několik zabití. V roce 1990 zde byla zabita mladá dívka (22 let), v roce 2015 tady pak našli svázaného a oběšeného muže. Je dokonce znám případ sebevraždy šestnáctiletého mladíka, který zde v roce 2005 skočil z nešťastné lásky do výtahové šachty.

Jak vyplývá z policejních statistik, nejčastějším zaviněním zranění či smrti je nedbalost. Návštěvníci si prý nevšímají rozbitých podlah, schodišť, rozpadajících se stěn nebo vyčnívajících kování. Několik lidí také spadlo do nezabezpečených výtahových šachet. Je to ale skutečné vysvětlení nemocnice duchů?

Dům, ve kterém nikdo nepřežije, děsí celou vesnici

Dnes, 14:41
Jihočeské Holašovice jsou ideálním místem pro výlet v době, kdy se stále ještě obáváme koronaviru....
Dnes, 14:00
Oběťmi se v tomto případě stali tři mladí lidé a vrah, který projevil značnou brutalitu, nebyl...
Dnes, 12:12
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 12:12
Se začátkem června již šestým rokem přichází do Prahy i dalších měst v republice sochařský...
Dnes, 10:00
Hitler tehdy opravdu velice zuřil. Jeho oblíbenec Heydrich zemřel. V prvním návalu vzteku chtěl nechat...
Včera, 15:25
Více než tři tisíce metrů vysoké zasněžené hřebeny jihoamerických velehor And, nejdelšího horského pásma na...
Včera, 14:00
Středověké vojenské ležení, kdesi v Uhrách. Tak, jak zcela nepochybně vypadalo, vždyť filmoví tvůrci se...
Včera, 10:20
Fenomén chataření a chalupaření se rozvinul v Československu za normalizace, i když trampování a pobyt...
Včera, 08:20
Do paměti televizních diváků se nesmazatelně zapsal jako knížepán z pohádky Princezna ze mlejna nebo...
2.6.2020
Duchovní život našich předků před přijetím křesťanství byl velmi pestrý. Nebyli tak negramotnými a nekulturními...
2.6.2020
Člověk si otázku „proč“ klade od úsvitu dějin. To je jistě chvályhodné, ale svět dokážou...
Reklama