V nemocnicích v Sušici a Domažlicích pomáhají vojáci. Situace v Plzeňském kraji je vážná

24.11.2021
Andrea Jančová

V Plzeňském kraji opět zasedal Krizový štáb. Ten zhodnotil situaci v nemocnicích, počet odhalených nových nákaz a stav očkování v kraji. Šíření covidu-19 v kraji pokračuje i nadále komunitním přenosem, nemocnice rozšířily kapacity intenzivní péče a všechny školy prošly v pondělí testováním. Výpomoc armády už využívají nemocnice v Sušici a Domažlicích.

Epidemická situace v Plzeňském kraji se i nadále zhoršuje. Týdenní nárůst nových případů je podle informací hygieniků značný. V posledním mezitýdenním srovnání došlo k nárůstu o 16 procent (celkem se jednalo o 5 404 případů). Nejvíce se onemocnění v současné době vyskytuje v dětských věkových skupinách 0-14 let a 15-19 let a poté ve věkové skupině 55-64 let.

V počtu hospitalizovaných pacientů pokračuje v Plzeňském kraji nárůst 8 osob denně na lůžka standartní péče. Podle koordinátora lůžkové péče pro Plzeňský kraj Jana Beneše je tlak na intenzivní péči setrvale velký. „K dnešnímu dni je v Plzeňském kraji hospitalizováno 260 pacientů, z toho 53 jich je na intenzivní péči a 22 na plicní ventilaci“ vyčíslil profesor. Beneš. Ve všech lůžkových zdravotnických zařízeních v Plzeňském kraji jsou vytvořena oddělení pro covidové pacienty. Největší je ve Fakultní nemocnici Plzeň, kde je nyní hospitalizováno 140 s covidem, z toho 30 jich je na intenzivní péči. Převažují neočkovaní pacienti.

Zdroj :vz/TZ PKNepřehlédněte