V Olomouckém kraji kvůli pandemické situaci zakazují návštěvy nemocnice

27.10.2021
Redakce

– Nemocnice v Olomouckém kraji kvůli zhoršující se epidemické situaci postupně vyhlašují zákaz návštěv. V šumperské nemocnici platí ode dneška, zřizovatelé ostatních nemocnic o tomto kroku rozhodli dnes a a návštěvy zakázali na lůžkových odděleních s platností od čtvrtka Platí to i pro Fakultní nemocnici Olomouc, Vojenskou nemocnici i nemocnice, které provozuje společnosti Agel, s výjimkou Jeseníku. V kraji přibylo v úterý 587 nákaz covidem-19.

„Naším cílem je primárně chránit jak naše pacienty, tak i personál nemocnice. O výjimce ze zákazu návštěv rozhoduje výhradně primář příslušného oddělení,“ řekla dnes šumperské nemocnice Hana Hanke. Povolená návštěva se podle ní musí prokázat bezinfekčností vůči covidu-19. „V Nemocnici Šumperk je aktuálně hospitalizováno celkem šest pacientů s onemocněním covid-19. Jeden z nich je hospitalizován na ARIP. Většina hospitalizovaných pacientů bohužel není očkována,“ doplnila mluvčí nemocnice. Dobrou zprávou je podle ní rostoucí zájem o očkování. „Ještě před 14 dny naočkovali zdravotníci Nemocnice Šumperk denně zhruba 30 lidí, dnes je to až 200 lidí a zájem o vakcínu proti covidu-19 nadále roste,“ dodala mluvčí.

Od čtvrtka začne platit zákaz návštěv na lůžkových odděleních ve Vojenské nemocnici Olomouc, rozhodnutí ředitel nemocnice Martin Svoboda vydal na základě rozhodnutí Krizového štábu ředitelů nemocnic v Olomouckém kraji. Rozhodnutí o zákazu návštěv na všech pracovištích lůžkové péče s platností od čtvrtka kolem poledne oznámila také Fakultní nemocnice Olomouc, potvrdil dnes její mluvčí Adam Fritscher. Mezi výjimky patří návštěvy nezletilých pacientů, návštěvy pacientů s omezenou svéprávností a pacientů v terminálním stadiu nevyléčitelného onemocnění, doplnil mluvčí.

Zákaz návštěv začne od čtvrtka platit také v nemocnicích společnosti Agel, řekl dnes mluvčí Agelu Adam Knesl, zatím to platí pro nemocnice Šternberk, Přerov a Prostějov, návštěvy jsou i nadále zatím umožněny v jesenické nemocnici. „Vše se bude řídit aktuální epidemiologickou situací,“ doplnil Knesl. Zákaz návštěv platí od 14. října také v Nemocnici v Hranicích, vedení nemocnice to tehdy odůvodnilo zvýšeným výskytem akutních respiračních onemocnění.

Epidemie nového typu koronaviru v Olomouckém kraji postupně sílí. Za úterý přibylo do statistik 587 nových případů nákaz covidem-19, což je nejvíce od 23. března. V porovnání s minulým týdnem je to o 274 případů více. Za posledních sedm dní v přepočtu na 100.000 obyvatel statistiky hlásí 362 případů, o den dříve to bylo 319. Nejhorší situace je nyní na Prostějovsku, kde je registrováno 482 případů na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní.

zdroj: jv/ctkNepřehlédněte