V pískovně na Jindřichohradecku se utopil muž. Podle policie byl opilý

6.8.2022
Jiří Bydžovský

V pískovně nedaleko Nové Vsi nad Lužnicí na Jindřichohradecku utonul v pátek odpoledne pětačtyřicetiletý muž, který si tam šel zaplavat. Policie zjistila, že muž byl pravděpodobně pod vlivem alkoholu. Na místě zasahovali i policejní potápěči.

„Dle oznamovatele, který událost zavolal na linku 158, se šel jeho pětačtyřicetiletý známý  vykoupat a když byl asi 15 metrů od břehu, tak se najednou potopil a již nevyplaval,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

K pískovně, kromě policistů a záchranářů, přijeli i hasiči a policejní potápěči, aby místo prohledali. „Okolo 20:00 hodiny policejní potápěči muže v několikametrové hloubce nalezli bez známek života. Policisté na místě zjistili, že byl utonulý muž pravděpodobně pod vlivem alkoholu,“ uvedla mluvčí. Policie nařídila pitvu zemřelého.

„V souvislosti s touto událostí opětovně upozorňují policisté na riziko užívání alkoholu nebo jiných návykových látek v případě, že se jdete koupat nebo třeba chcete sjíždět řeku na lodích. Alkohol zásadním způsobem ovlivňuje vaše schopnosti a i když můžete být dobrý plavec, pokud jste pod vlivem alkoholu, vystavujete se obrovskému riziku,“ dodala Schwarzová.

Zdroj:vz

 Nepřehlédněte