V Plzni se bude snadněji parkovat. Město chystá hned tři velká parkoviště

17.12.2021
Andrea Jančová

Plzeň postaví v městské části Bory nadzemní parkovací dům za čtvrt miliardy korun a za 15 milionů velké parkoviště na náměstí Emila Škody poblíž centra. Město také dokončuje za téměř 40 milionů korun parkoviště s více než třemi sty místy v Kaplířově ulici vedle točny tramvaje a autobusového terminálu. 

Parkoviště P+R v Kaplířově ulici bude stavebně hotové do konce letošního roku. Poté se tam ještě namontují závorové a parkovací systémy, takže připravené fungovat bude v únoru, řekl vedoucí městského odboru investic Pavel Grisník. Plzeň má nyní dva parkovací domy Rychtářka a u Nového divadla.

Na třetí parkovací dům ve Skupově ulici na Borech schválili zastupitelé peníze v rozpočtových výhledech na roky 2022 až 2025. „Bude realizován v letech 2024 a 2025,“ řekl radní pro ekonomiku David Šlouf (ODS). Stavba by měla podle Grisníka začít v roce 2024 a potrvá dvě stavební sezony.

„Půjde o kompletně nadzemní čtyřpodlažní objekt se zelenou střechou,“ uvedl náměstek primátora Michal Vozobule (TOP 09). Dům bude stát na místě současného spodního parkoviště mezi policejní stanicí a Skupovou ulicí. Horní parkoviště u obchodního domu Luna zůstane.

Na rozdíl od parkovacího domu na Borech, na který zřejmě nebude možné získat dotaci, postaví Plzeň s evropskou dotací záchytné parkoviště na náměstí Emila Škody v režimu P+R. Podle zástupců města by se mělo začít budovat na jaře a má být hotové do podzimu příštího roku.

Zdroj : ČTKNepřehlédněte