V Plzni se hraje divadlo pod širým nebem, Romea a Julii střídá Cyrano

13.7.2021
Andrea Jančová

Na scéně v centru města U Zvonu se v roli Cyrana představí charismatický Michal Dlouhý. Obnovená premiéra inscenace z roku 2018 se uskuteční v pátek 16. července a následovat budou čtyři reprízy. Pokračuje i doprovodný program, který na závěr festivalu nabídne divákům premiéru autorské inscenace, která na Divadelním létě vzniká v rámci pobytu studentů herectví. V plném proudu je i příměstský divadelní tábor.

Inscenace Romeo a Julie proměnila prostor U Zvonu na deset večerů v italskou Veronu, „Jedno představení jsme bohužel museli z technických důvodů zrušit a jedno kvůli bouřce přesunout na náhradní termín 8. července. Od začátku festivalu zatím náš hlavní i vedlejší program navštívilo celkově téměř 4500 diváků,“ uvedla ředitelka Divadelního léta Marcela Mašínová.

Divadelní léto 2021, Romeo a Julie. Zdroj: Alžběta Huclová

Vystupování pod plzeňským nebem si užívali i herci Spolku Kašpar, kteří v režii Jakuba Špalka v Romeovi a Julii účinkují. „V Plzni se mi moc líbí! Překvapili mě diváci, kteří vydrželi sedět, i když začalo pršet, skoro nikdo z nich neodešel. Myslím, že je to vzácné a že je vidět, jaký mají diváci hlad po divadle,“ řekla představitelka Julie herečka Tereza Slámová.

Nejslavnější milostný příběh z pera Williama Shakespeara zavítá ještě letos se Spolkem Kašpar na další letní scény v České republice, do Plzně na Divadelní léto se pak Romeo a Julie vrátí znovu příští rok.

Zdroj: vzNepřehlédněte