V Plzni se opět poběží pro dobrou věc. Startují noční běhy pro Světlušku

21.3.2022
Andrea Jančová

Tradičně prvním městem, kde příznivci Světlušky vyběhnou, bude Plzeň.  Nadační fond, který pomáhá nevidomým, spustil registraci na svou největší každoroční událost – Noční běh pro Světlušku. Po dvou letech, kdy se kvůli covidu přesouvaly běhy do podzimních termínu, startuje štafeta opět s příchodem jara. 

Běh se zde uskuteční 24. března v prostoru DEPO2015 od 20 hodin, registrace na místě bude probíhat už od 18 hodin. Součástí 500korunové vstupenky je pro každého účastníka sportovní vak – dle vlastního výběru buď s multifunkčním šátkem nebo s čelovkou. Připraven je v Plzni také doprovodný program. Registrace na běhy jsou možné přes web www.behprosvetlusku.cz.

Skoč na Noční běh pro Světlušku – je heslem pro jedenáctý ročník Nočního běhu. Stojí za ním David Podhola, jeden ze zakladatelů akce. Ve spolupráci s režisérem Petrem Dvořákem natočili ‚skákací‘ videopozvánku na letošní běžeckou tour. V té po boku Davida Švehlíka, Judit Bardos a Pavla Batěka účinkuje také herec a režisér Milana Šteindler, který se stal pro letošní rok tváří běhů. „Právě Milan s vtipem dokazuje, že se běžcem s vyšším posláním může stát opravdu každý. Stačí si jen skočit…, skočit s námi zaběhat. Právě na této jednoduché významové paralele stojí letošní komunikace. Ve výskoku se naši aktéři změní vždy v běžce s čelovkou, respektive ve světlušky,“ uvedli organizátoři k námětu letošní kampaně.

Běžci budou mít v Plzni na výběr z jednoho (3,3 km), nebo dvou (6,6 km) okruhů. Není přitom nutné trasou běžet, lze ji jen projít. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Registrovat se mohou také firmy, které podpoří své zaměstnance ve sportovních aktivitách, a navíc udělají dvojnásobnou radost. Do běhu se opět zapojí zrakově postižení sportovci, které Světluška již 18 let podporuje v aktivním životě.

Světluška je dlouhodobý nadační projekt, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se Světluška snaží dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. Shromážděné finanční prostředky do sbírky Světluška rozděluje celoročně nevidomým a slabozrakým žadatelům bez ohledu na věk.

Zdroj : vzNepřehlédněte