11℃
Dnes je 17. listopad , svátek má Mahulena

V Uhříněvsi odbahňují rybník a řeší suché jasany v místní oboře

Praha 22 začala odbahňovat Cukrovarský rybník v Uhříněvsi. Práce potrvají přibližně měsíc a vyjdou na zhruba deset milionů korun. Peníze městská část získala jako dotaci od magistrátu. Jde o první etapu záměru, na který by měla navázat obnova okolí rybníka. Celkové úpravy by měly být ukončeny v roce 2020, sdělila mluvčí Prahy 22 Petra Vaňková. V Uhříněvsi se nyní zabývají také napadenými jasany v místní oboře, které budou muset být vykáceny.

Plán na úpravy Cukrovarského rybníka a přilehlého okolí představila městská část loni na jaře. Rybník byl vypuštěn a vyloven. Po odbahnění bude následovat obnova parkových ploch, cesty kolem rybníku, stavba lávky přes potok Říčanka a vybudování průchodu z ulice Přátelství. Na druhou etapu záměru potřebuje radnice zhruba deset milionů korun. Snaží se je získat od hlavního města, řekla Vaňková. Původní rozpočet počítal se 17 miliony za první etapu a 25 miliony za druhou.
Jasany v uhříněveské oboře jsou postiženy nekrózou, kterou způsobuje houba. Kvůli zabránění šíření choroby bude třeba napadené stromy v létě a na podzim vykácet, uvedl v aktuálním vydání Uhříněveského zpravodaje radní Ondřej Lagner. Jasany jsou v oboře zastoupeny dominantně. Současný stav obory dnes projednávají zástupci Ochrany prostředí hlavního města, Inspekce životního prostředí a Lesů ČR. Zhruba 35hektarová plocha je od roku 1982 přírodní památkou. V minulosti zde byla bažantnice. Nachází se tu židovský hřbitov ze 17. století. Obora v Uhříněvsi patří Lesům ČR.
Zdroj: čtk

Technika pro umělecké fajnšmekry. Kamenná kopírka pana Selfendera

Před 1 hodinou
Žádný chudý člověk se nenají tím, že my sami budeme bez peněz. Nikomu nemocnému se...
Před 3 hodinami
Plavba lodí byla ještě v polovině devatenáctého století dobrodružstvím, na které se vzpomínalo po celý...
Dnes, 11:30
Měl vlastně štěstí, mohl dopadnout také podstatně hůř. Prakticky profesionální revolucionář Vladimir Lvovič Burcev bojoval...
Dnes, 10:00
Kdyby ta naše revoluce před 30 lety nebyla tak sametová. Místo toho se jen ptáme,...
Dnes, 08:00
Pokud bychom měli vybrat jednoho z nejvýznamnějších světových sochařů, určitě bychom nesáhli vedle, kdybychom zvolili...
Včera, 17:30
Na podzim roku 1632 se Albrecht z Valdštejna rozhodl se svou armádou přezimovat v protestantském Sasku, které...
Včera, 16:00
V Rusku se už dlouhou dobu bouří poddaní. Ale jen jednomu z nich se podaří...
Včera, 14:00
Rady, tipy a vychytávky z minulého století neztrácí lesk ani dnes. Malý domácí lexikon z roku 1980...
Včera, 13:33
Za svou odvahu se dočkal David Michaljak (26) ocenění. Prezident Miloš Zeman mu udělil medaili...
Včera, 11:46
V roce 1956 se Marie Uchytilová zúčastnila veřejné soutěže na podobu jednokorunové československé mince. Její...
Reklama