16℃
Dnes je 25. červen , svátek má Ivan

Váš charakter podle oblíbené kávy. Co všechno na vás prozradí latéčko?

„Řekni mi, co piješ a já ti řeknu, jaký jsi.“ Nejspíš vás nikdy nenapadlo, proč máte rádi kávu právě tak, jak máte, proč vám dělá radost. Někdo preferuje černou kávu bez cukru, jiný latéčko nebo kapučíno. Udělejte si oblíbenou kávu, pohodlně se usaďte a dejte se do čtení.

Reklama

To, jaký druh kávy preferujete, vypovídá podle vědců o osobnosti člověka. Alespoň takové jsou závěry jednoho z výzkumů, kterého se zúčastnilo na 1000 lidí. Tématem se zabývala profesorka psychologie Ramani Durvasula z Los Angeles. Ta rozdělila na základě výsledků studie milovníky kávy do 5 sekcí. Pozor, turka tady nenajdete, protože tento druh kávy odbornice nezná.

Jde to i bez kafe. 5 triků, jak podpořit výkon bez kofeinu

Černá káva bez cukru

Jestli upřednostňujete  kávu bez cukru, bez mléka a vychutnáte si spíš samotnou chuť a vůni kávy, pak preferujete, když mají všechny problémy jednoduché, rychlé a nenáročné řešení. Rádi problém vyřešíte a už se k němu nevracíte. Nevadí vám změny, jste trpěliví, dovedete pracovat efektivně. Negativní stránkou je, že jste až příliš náladoví a proměnliví.

Káva je motorem myšlenek, prohlásil Honoré de Balzac. Víte, kde se vzala a která je nejsilnější?

Latte Macchiato

Jestli dáváte přednost kávě, která obsahuje espresso, horké mléko a pěnu – tedy latéčko pěkné na pohled, pak patříte mezi skupinu lidí, kteří mají rádi pohodlí, relax. Toužíte zalíbit se okolí a chcete udělat dobrý dojem. Negativní vlastností může být to, že se o sebe nemusíte umět postarat, potřebujete silnější osobnost, která vás povede. Jinak vám bude dělat potíž držet se svým cílů.

Káva bez kofeinu

Jestli pijete kávu bez kofeinu, dalo by se říct, že nejste úplně milovníkem klasické kávy anebo preferujete zdraví životní styl před požadovaným nakopnutím. Jste patrně perfekcionisté. Jestli ale naopak pijete kávu bez kofeinu z donucení a slouží jako pouhá náhražka normální kávy – tehdy to svědčí o slabé vůli.

5 nejlepších kaváren pro maminky s dětmi. Kam v Praze vyrazit na kafe?

Instantní káva

Jestli máte rádi kávu instantní, tedy nejsou to pražená zrna, potom jste většinou uvolnění a jste stále ve světě fantazie. Máte mnoho cílů a snů, ale vaší slabinou je plánování, jste náchylní k lenošení a nedodržování povinností. Proto velmi neefektivně pracujete.

Někdy si dáte to, někdy ono

Jestli si dáte občas latéčko, pak černou kávu a potřetí třeba kapučíno, patříte mezi lidi, kteří rádi objevují nové věci a zkouší nové cesty. Jste spontánnější, nápadití. Ale někdy můžete být i bezohlední. Málokdy se vám daří držet se zdravého životního stylu, protože se vždy objeví něco nového, na co máte chuť. Můžete mít sklony k obezitě.

Dnes, 17:30
Zamilovanost a láska. To jsou pojmy, které neznají hodnocení, soud. Říká se, že láska je...
Dnes, 16:00
Bojíte se rádi? Zbytečná otázka, že? Příjemné mrazení v zádech, pokud sedíte v kině, nebo...
Dnes, 14:00
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Dnes, 14:00
Válka v Koreji začala 25. června 1950 a její následky v podobě severokorejského totalitního režimu...
Dnes, 13:26
Ročník číslo 5, 72 týmů v 6 věkových kategoriích od 8 do 13 let, 188...
Dnes, 12:32
Zaměstnavatelé ve všech třech regionech (Praha, Čechy, Morava) očekávají ve třetím čtvrtletí (červenec, srpen, září)...
Dnes, 12:27
Dobrou zprávou je, že enormní zdražování hypoték tak, jak bylo před pár lety predikováno, se...
Dnes, 12:14
Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes ráno obsadili budovu Krajského úřadu Středočeského...
Dnes, 11:30
Příslušníci královských rodin to mají někdy komplikované a bez ohledu na konkrétní rodinné vazby stejně...
Dnes, 10:00
Rodiny s dětmi v kočárku hledají obvykle trasy výletů obtížně. Máme hned dvě místa, která...
Dnes, 09:03
Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení...
Reklama