• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Ve fotbalové Plzni končí dlouholetá opora!

  1.6.2022
  Andrea Jančová

  Dlouholetá brankářská jednička Aleš Hruška se loučí s Viktorií Plzeň. Na konci června mu v týmu mistrů končí smlouva a na jejím prodloužení se obě strany nedohodly. Majitel dvou ligových titulů se tak poohlíží po novém angažmá.

  Aleš Hruška přicházel do Viktorie před pěti lety, když se zranila dlouholetá opora Matúš Kozáčik. Hned v první sezoně se podílel na zisku mistrovského titulu a v té nadcházející si z pozice jedničky zachytal Ligu mistrů. Celkem za Viktorii odchytal 123 zápasů, v nichž si zapsal 43 čistých kont. Na konci právě končící sezony si připsal i svůj druhý ligový titul.

  „Vzpomínám si, jak rychle jsme se byli schopni domluvit na jeho příchodu v době, kdy jsme při zranění Matúše Kozáčika rychle sháněli náhradu. S Alešem byla vždy skvělá spolupráce, vypracoval se ve výraznou osobnost na hřišti i v hráčské kabině, která ho vždy uznávala a patřil k jejím zástupcům při většině jednání,“ říká na adresu Aleše Hrušky Adolf Šádek, generální ředitel klubu.

  „Na prodloužení smlouvy jsme se nyní nedomluvili. Aleš má navíc stále chuť chytat první ligu, a tak se naše cesty po pěti letech rozchází. Tímto bych mu chtěl poděkovat za vše, co pro klub odvedl a popřát mu mnoho štěstí a úspěchů jak ve fotbalovém, tak i osobním životě. Jsem si jistý, že Aleše čeká ještě hodně odchytaných prvoligových utkání, kvalitu na to rozhodně má,“ říká na adresu brankáře Adolf Šádek, generální ředitel klubu.

  V poslední mistrovské sezoně zasáhl Aleš Hruška do 6 ligových zápasů, odchytal i všechna předkola Evropské konferenční ligy. V paměti fanoušků jistě zůstane i jeho skvělý výkon ve dvojzápase s kyperskou Larnakou, kde se skvělými zákroky zasloužil o postup do základní skupiny Evropské ligy.

  Naopak do plzeňské Viktorie míří čtyřiadvacetiletý gólman Martin Jedlička, který který naposledy oblékal dres Dunajské Stredy. V  Doosan Areně podepsal smlouvu na tři roky.

  Zdroj :vz, FC Viktoria Plzeň  Nepřehlédněte