Ve Vietnamu se Vánoce oficiálně neslaví, mnoho Vietnamců je ale drží. A to nejen ti, kteří žijí v Česku

Další fotky

Vietnamci žijící u nás se v rámci své integrace přizpůsobili našim tradicím a na štědrovečerní tabuli mají kromě smaženého kapra i bramborový salát. Pečou také tradiční české vánoční cukroví. Děti dostávají mnoho dárků pod vyzdobeným vánočním stromečkem, protože u Vietnamců jsou v životních prioritách na prvním místě děti. Pro Náš REGION to uvedl čestný předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter.

V České republice žije početná vietnamská komunita, Vietnamci jsou uznanou národnostní menšinou a i oni se těší na Vánoce. A zdaleka nejen ti, kteří žijí v Česku. „I když ve Vietnamu se oficiálně Vánoce neslaví, tak zejména mladí Vietnamci slaví Vánoce, ale i Valentýna či Hallowen v restauracích, a proto je nyní ve městech i odpovídající vánoční výzdoba,“ řekl Winter.

„Vánoce také slaví ve svých rodinách 206 tisíc Vietnamců, kteří u nás v minulosti pracovali, nebo studovali i vysoké školy. Ve Vietnamu žije přes tisíc u nás vystudovaných vysokoškoláků,“ doplnil. „Nejvýznamnějším a největším svátkem v 97milionovém Vietnamu je oslava nového roku, nazývaná Tét. Každoročně na tyto oslavy přilétají do Vietnamu za svými rodinami statisíce Vietnamců, kteří žijí ve 40 zemích světa,“ pokračoval.

FOTO: Vietnamci slaví nový lunární rok

Vietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera – uvodni fotoVietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera 2Vietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera 3Vietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera 4Vietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera
Další fotky
Vietnamci slaví nový lunární rok - prani 2019 foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - PF 2019 foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - 1_Son_Doong_Vietnam – foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - 1_son-doong_jeskyne_Vietnam – foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - Draci_zatoka_Halong – foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - Halong ve Vietnamu – foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - Marcel Winter – foto archiv Marcela Wintera

Nezapomenutelné oslavy

„Nový rok 2020 začne ve Vietnamu 25. ledna a jeho obrovská silvestrovská oslava proběhne 24. ledna tradičně doprovázená mnoha velkými ohňostroji a petardami. Při svých 48 návštěvách Vietnamu jsem tam zažil několik silvestrovských oslav, ale také v Hanoji i oslavu milénia a bylo to moc krásné, prostě nezapomenutelné,“ uvedl.

Vietnamci oslavili Tét i v České republice. Pátého února začal nový lunární rok ve znamení vepře!

„Vietnamci umí nejen pracovat, ale také se bavit. Navíc nejoblíbenějším nápojem ve Vietnamu je pivo a sportem fotbal. Třeba i tyto skutečnosti napomohly k jejich výborné integraci u nás,“ uzavřel.

Včera, 19:08
Natočila nové album, do něhož vtiskla slzy radosti, jezdí turné se Stromboli, zpívá v muzikálu...
Včera, 17:30
Takový byl léčitelský koncept německého mystika a duchovního léčitele Bruna Gröning (31. 5. 1906 – 26. 1.1952)...
Včera, 16:00
Na konci ledna 1945, přesněji dvacátého sedmého, osvobodila Rudá armáda koncentrační tábor Auschwitz, česky Osvětim....
Včera, 14:00
Klonování jsme většinou zvyklí spojovat s laboratorním prostředím a nejmodernějšími technologiemi. Vědci však zjistili, že...
Včera, 11:30
Co na tom, že získala mladá Američanka prestižní Pulitzerovu cenu a literární kritika přijímala její...
Včera, 10:00
Přední ruský a sovětský biolog, genetik a chemik Nikolaj Ivanovič Vavilov (25. 11. 1887 -...
Včera, 08:08
Bohuslav Antonín Slánský přišel na svět 26. ledna 1900 na Malé Straně ve Valdštejnské ulici...
Včera, 08:00
Třicetidenní výzva vás vrátí znovu do kondice. Zima sice ještě zdaleka nekončí, přesto bychom pomalu...
25.1.2020
Hlavním aktérem tohoto příběhu se stal svatý Pavel z Tarsu, předtím Saul anebo česky také Šavel. Zapřisáhlý nepřítel...
Marcel Winter
25.1.2020
České strojírenské firmy by mohly ve Vietnamu nabídnout především větrné elektrárny, osobní i nákladní automobily,...
Reklama