Ve Všenorech proběhne setkání příznivců trampingu a života v chatových osadách!

3.9.2021
Andrea Cerqueirová

Jedná se o setkání příznivců historie trampingu a života v chatových osadách Klobouky, přičemž šátky a jiné trampské doplňky jsou vítány. Seminář organizuje obec Všenory prostřednictvím Všenorské knihovny, místního kulturního a historického výboru a za účasti Černošické Společnosti Letopisecké.

Chcete víkendy a léto trávit v přírodě? Jak vybrat chatu či chalupu v dobrém stavu

Vycházka po slavné sportovní osadě Montana ve Všenorech

Akce začne ve 13 hodin vycházkou po slavné sportovní osadě Montana ve Všenorech s komentářem Františka Lancingera. Sraz je na hlavním parkovišti chatové osady. Od 15.15 hodin se uskuteční seminář v budově všenorského obecního úřadu – ve Společenském sále Vladimíra Holana (U Silnice 151).

Jsme národ chalupářů. Nevadí dojíždět ani sto kilometrů

Osady v Řevnicích, Letech, Dobřichovicích, Všenorech i Mokropsech

Na programu budou přednášky Pavla Buchteleho „Historie trampingu“, Jindřicha Königa „Chatové osady v Řevnicích a Letech“, Václava Kratochvíla „Chatové osady v Dobřichovicích“, Aleny Sahánkové „Osud chatových osad ve Všenorech“, Věry Lešetické „Jak můj táta Karel Lukáš zakládal v Mokropsech osadu v Lavičkách“ a Kateřiny Samojské „Záchrana srubu ve Všenorech“. Následovat bude diskuse „A co dál?“. Trampské písničky zazpívá a na kytaru zahraje Ivana Velčovská.

Zdroj: vlastní zdrojNepřehlédněte