• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • VědaFest nabídne v Dejvicích seznámení s vědou

  27.5.2023
  Jan Štoll

  Na dejvickém Vítězném náměstí proběhne VědaFest. Co jeho letošní 11. ročník nabídne?

  Vědu a techniku naživo představí žákům základních a středních škol 21. června festival VědaFest na dejvickém Vítězném náměstí. Letošní 11. ročník venkovní populárně naučné akce bude na téma Kořeny vědy. Informovala o tom Adriana Rajmová.

  Pro návštěvníky bude připravený bohatý interaktivní program, který umožní náhled do technických, přírodovědných i humanitních oborů. „Jsem přesvědčen, že za těch deset let svého trvání VědaFest už dokázal přivést leckteré zájemce do řad našich studentů. A věřím, že i letošní jedenáctý ročník bude opět hojně navštíven. Za ČVUT mohu slíbit zajímavý program na pódiu i u stánků jednotlivých fakult,“ uvedl rektor ČVUT v Praze Vojtěch Petráček.

  Zájemci se mohou těšit na ukázky míchání a vzniku barev nebo práci s virtuálním bagrem. Uvidí mimo jiné to, jak ohebné tištěné senzory dokáží detekovat toxické plyny. V průběhu celého dne si návštěvníci mohou užít i zajímavý program na festivalovém pódiu, třeba s FameLabem nebo psími hrdiny, ale i spoustu neobvyklé chemie a techniky. Program festivalu zatím není kompletní, k nahlédnutí je na stránkách VědaFestu. Na akci přichází podle pořadatelů každý rok tisíce návštěvníků. „Na VědaFest každoročně přicházejí tisíce návštěvníků. Nepochybuji, že se pro mnohé z nich stane inspirací, aby se vědě sami věnovali,“ dodává patron akce Václav Pačes.

  VědaFest je společným projektem Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a Českého vysokého učení technického v Praze. Pořadatelé chtějí návštěvníkům ukázat, že věda je všude kolem nás, a to zábavnou interaktivní formou. „Pro všechny zvídavé návštěvníky máme i letos připravena překvapení a nové zajímavosti a jsme rádi, že se k VědaFestu připojuje mnoho významných firem,“ říká ředitel Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy Libor Bezděk.

  Na festivalu se podílí vysoké školy, akademická pracoviště, ale i volnočasové instituce a firmy.

  Zdroj: Sto/ČTK


  Témata:

  Nepřehlédněte