Velký jarní úklid, ale tentokrát jde o duši. Jen se toho nebát

Další fotky

I když naše duše není vidět a nemá ani žádnou hmotnost, vůni či chuť, cítíme ji docela často a někdy i dost nepříjemně. Jistě víte, jak to vypadá, když se vám uleví na duši. A co teprve když si v ní uklidíte!

Nebojte se hodnotit a plánovat

K tomu je jaro, pochopitelně, ideální období. Obvykle se bilancuje s Novým rokem, druhý krok představuje stanovení předsevzetí a třetí krok jejich pozvolné opouštění a návrat do normálu. Do této fáze se dopracujeme právě na začátku jara. A aby se to jaro, a potom léto, vydařilo, je třeba na tom zapracovat právě teď.

Slánská hora, dobrý důvod k jarnímu výletu

Velký jarní úklid začněme právě tam, kde máme pocit největších nedostatků. Třeba taková rozdrážděná šestka vlevo nahoře kombinovaná s blížícím se termínem nějaké té preventivní, pokud možno protirakovinné, prohlídky nikomu životního optimismu nedodá. Oddalovat tyto nepříjemnosti nemá samozřejmě smysl, naopak k jejich vyřízení je třeba takový únor přímo ideální. Potom se můžete už naplno vrhnout do jarních radovánek a letních příprav a neriskovat akutní happening s kleštěmi na zubní pohotovosti těsně před odjezdem či odletem do nějaké vytoužené destinace.

Jak zatočit s jarní únavou. Přinášíme 3 jednoduché kroky k doplnění energie

Odměna nutná

Za překonaná příkoří spáchaná na člověku našimi zdravotníky se lze odměnit nějakou oblíbenou zkrášlovací procedurou či jiným osvědčeným způsobem a s nerušenou myslí přistoupit k hodnocení své momentální spokojenosti obecně.

Nic moc? Nedivte se. Určitá nespokojenost je normálním důsledkem našeho aktuálního zapojení do množství vztahů a úkolů, doplněného navíc tlakem na výkon a nutnou dokonalost. Nikdo však nedokáže být perfektní stále a úplně ve všem. Pořád ještě jste s něčím nespokojeni? Trápí vás plíživá partnerská krize, nutnost změny zaměstnání anebo intenzivní touha vystěhovat pubertální potomky za hranice Sluneční soustavy? Tak bez obav do toho!

Jarní detox pro vaše zuby. Vybělí je mrkev, kokosový olej, či prášek do pečiva?

Přirozený čas odumírání a rození

K rozchodu s partnerem ideální čas nastal právě v tomto „mrtvém“ předjarním období, pozor je třeba dát jen na Valentýna, pokud ho tedy slavíte. Pokud ne, máte situaci jednodušší. Rozchod zjara znamená, že vás už nečeká žádná společná dovolená a dohadování se o ní, žádní jeho (!) příbuzní, přátelé a přítelkyně, koníčky a zvířata (cha!) a akce s nimi spojené, jako grilování, návstěvy chat a chalup a tak všelijak podobně. Do léta je navíc dost času na to vytvořit prostor pro tyto aktivity s jinými osobami. Tak jaké chmury?

Pozor na jarní alergie. V nejtěžších případech mohou vyústit i v život ohrožující stav

Nadcházející jaro se může stát novým impulzem pro rozvoj vztahů s těmi osobami, s nimiž naopak chcete – nebo musíte – zůstat. Své potomky ovšem nemůžete odstěhovat ani do vedlejšího domu, natož do kosmu. Zkuste se tedy na ně podívat novýma, jarníma očima. Určitě nejsou, a ani nemohou, být stejní jako třeba v zimě nebo na podzim. Třeba už udělali nějaký pokrok, jen ho vidět. Pokud se vám to podaří, sejdete se třeba už letos o prázdninách jako spokojení „noví lidé“.

Máte výčitky vůči širší rodině? Chcete-li svým vzdálenějším příbuzným věnovat více času či čehokoliv jiného, naplánujte si to právě teď a do léta, případně v létě, to také splňte. Uvidíte, jak se vám uleví a jak krásné je žít bez pocitu nesplacených dluhů.

Prevence před jarní depresí. Tajemství čajových lístků

Nové místo, nový život

Pokud uvažujete o změně (v) zaměstnání, začátek jara této snaze nahrává tím, že padá do „mrtvého“ období mezi Vánoci a dovolenými, kdy se celé týdny nic zásadního neděje. A pokud si novou práci opravdu najdete, do léta, než přijdou dovolené, budete mít dost času se v ní zapracovat a slušně uchytit. A co může být hezčího, než začít v nové práci se začínajícím jarem?

Chcete místo kariéry raději rodinu? Jaro – ideální čas, pokud jste na jejím založení zapracovali vloni v létě. Pokud ne, tak počkejte do toho letošního. Úskalí pokročilého stavu „dva v jednom“ vám přitom nezkomplikují ani léto následující a váš příští velký jarní úklid duše bude úplně jiný než letos a pravděpodobně i o poznání radostnější.

FOTO: Velký jarní úklid duše

Velký jarní úklid duše - zena divka krajinaVelký jarní úklid duše - kote kockaVelký jarní úklid duše - Fotka od Jill Wellington z PixabayVelký jarní úklid duše - pes steneVelký jarní úklid duše - kun hribe
Další fotky
Velký jarní úklid duše - kaštanVelký jarní úklid duše - Výstava PředjaříVelký jarní úklid duše - Výstava PředjaříVelký jarní úklid duše - Výstava PředjaříVelký jarní úklid duše - zena oblicej tvar

To by ovšem tak jako tak mělo platit pro každého, kdo se teď odhodlá k činu a vysmýčí všechny ty pomyslné pavučiny spoutávající naše srdce, duše i mysl. Kdy jindy, než ne na jaře?

 

divadelní představení_ilustrační obrázek
Dnes, 16:18
Asociace nezávislých divadel (AND), která jako první upozornila na dopady vládních opatření na nezávislé umělce,...
Dnes, 14:00
Smrt a vše, co s ní souvisí, je dnes velkým tabu, které většině lidí nahání...
adršpašsko-teplické skály
Dnes, 13:26
Hromadnou dobrovolnickou úklidovou akci spolek Ukliďme Česko odložil, jeho zástupci však vyzvali obyvatele, aby se...
Dnes, 13:15
Po mimořádném opatření na šíření koronaviru v domovech pro seniory a léčebnách dlouhodobě nemocných, spolu...
Dnes, 10:57
V polovině dubna bude v Česku podle modelů zdravotnických statistiků kolem 8000 laboratorně potvrzených případů...
Nemocnice na Bulovce
Dnes, 09:59
S testováním vzorků na koronavirus laborantům Nemocnice na Bulovce nově pomáhá robot Pipeťák vyvinutý na...
Včera, 17:30
Byl to opravdu mladý kůň. Zvuk zvonů slyšel poprvé v životě a náramně se vyděsil....
ochranné pomůcky_ilustrační obrázek
Včera, 15:33
Distribuci ochranných prostředků proti koronaviru i měsíc po výskytu prvních případů nákazy v Česku doprovázely...
Včera, 14:05
Roušky sice šít neumíme, ale vydáváme humoristický měsíčník SORRY!
Poslanec Pirátů a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal
Včera, 13:01
Piráti žádají po vládě informace o tom, jak bude dál postupovat v boji proti epidemii...
Reklama