• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Většina lidí dává přednost kvalitě před cenou za práci řemeslníků

  30.8.2019
  Andrea Cerqueirová

  Víc a víc lidí (v současné době 73 %) hledí primárně nikoli na cenu, ale na to, jestli řemeslník, kterého si objednají na určitou práci, ji odvede kvalitně. Zároveň má většina lidí (přes 80 %) problém kvalitního řemeslníka najít.

  Podle slov Tomáše Čecha z portálu Nejřemeslníci.cz mnohdy dají na doporučení svých známých. „Doporučení z okolí známých může dopadnout tak, že lidé nebudou s kvalitou práce spokojení, protože nemají o řemeslníkovi aktuální informace. Nevýhodou tohoto způsobu rozhodování je také skutečnost, že zákazník nemá srovnání od vícero lidí. Ať už v poskytnutých technologiích, termínech, realizaci, ceně, ale především poskytované kvalitě,“ řekl.

  Zájem o studium řemeslných oborů roste. Poptávku po řemeslnících to ale stále nepokryje

  Portál proto, spolu s Velkopopovickým Kozlem, chce pomoci tomu, aby bylo možné zorientovat se na základě internetové báze. Ti nejkvalitnější řemeslníci obdrží, na základě autentických hodnocení, značku kvality – Kozlovu pečeť poctivosti. „Kozlova pečeť poctivosti vznikla jako ocenění řemeslníků, kteří při své práci jdou o pomyslný metr dál – opraví to, co jiní vyměňují, vypořádají se s neočekávanou komplikací či dodrží i šibeniční termín,“ uvedla senior brand manager Velkopopovického Kozla Lucie Pazderská. Pečeť mohou získat i řemeslníci, kteří nejsou zaregistrováni na portálu Nejřemeslníci.cz, kam se lze zaregistrovat zdarma.

  Navázání na tradici s pivem

  Někteří řemeslníci už Kozlovu pečeť obdrželi, informaci o tom lze najít na portálu Nejřemeslníci.cz a mohou si ji dát i na svůj web. Zároveň s ní obdrží i pivo, což Pazderková odůvodňuje tím, že je to navázání na tradici, kdy byl řemeslník za dobrou práci odměněn nejen penězi, ale i tím, že s ním zákazník zašel do hospody na pivo, a tím kvalitní práci zapili. „Kozlova pečeť mi pomáhá získávat zajímavé zakázky i nové zkušenosti, které mě posouvají kupředu,“ uvedl řemeslník Petr Vacek, jenž dodává zákazníkům dveře a obložkové zárubně.

  Sedlář z Neratovic a Kralup dělá postroje i pro koně ze Staromáku!

  Z výsledků průzkumu pro Velkopovického Kozla, který v červenci 2019 realizovala agentura ppm factum a uskutečnil se na reprezentativním vzorku dospělé populace tisícovky lidí, vyplývá, že největší poptávka, která převyšuje nabídku, je po zednících, následují elektrikáři, truhláři či instalatéři. S prací řemeslníků není spokojena asi čtvrtina lidí. Téměř 60 % lidí říká, že řemeslníci jsou poctiví a přes 40 % respondentů tvrdí, že řemeslníci byli dříve poctivější. Čech uvedl, že zmíněné aktivity mají mít i osvětový charakter – aby ukázaly, že živit se řemeslem je perspektivní. Je to podle něj povolání pro svobodomyslné lidi.  Nepřehlédněte