6℃
Dnes je 20. březen , svátek má Světlana

Vhodná výmalba je alfa a omega bytu. Jak pohodlně vymalovat

Zvolíme-li špatný druh nebo nekvalitní barvu, tak zdi například špiní, pokud se o ně otřeme. A co když máme většího domácího mazlíčka? Třeba středního psa? A co použít ideálně do kuchyně ať finančně nevykrvácíme?

Reklama

Na trhu je celá řada různých barev, kterými můžeme vymalovat byt. V současné době se lidé dělí na dva tábory. Jedni odsuzují barevnou výmalbu a uznávají pouze bílé stěny v bytech. Druzí si zase své obydlí neumí představit bez barviček, protože jim bílá připadá smutná nebo depresivní. To, jakou barvu si zvolíte je na vás. Obvykle se nedoporučuje volit příliš tmavé odstíny, aby v bytě nebylo jako v jeskyni.

Elektický interiér dává majiteli svobodu. S oblibou boří téměř všechna pravidla

Další věc, u které se obvykle váhá je, jestli si vymalovat sám, nebo si pozvat odborníky, malíře. V současné době jsou ceny všech řemeslníků pěkně vysoké. A tak nemáte-li peněz nazbyt, budete se do toho muset obout sami.

Pozor při výběru barvy

Vybrat to čím budeme malovat dneska není nic složitého. Pokud zajdete do hobby marketu, tak vám tam obsluha jednoznačně a dobře poradí. Všeobecně je zapotřebí dát si pozor na to, abychom náhodou nevybrali barvičky, které se ze stěn otírají. Je to dost nepříjemné, když člověk zavadí loktem o zeď a ten zůstane bílý.

Byt za víkend nezařídíte, může to trvat i půl roku. Jak na to?

Pozor také na mazlíčky! Máte-li třeba většího psa, nebo malé děti, tak je vždycky rozumnější volit omyvatelnou barvu, ať na výmalbě nezůstane nějaký ten flek nebo otisk umaštěné ručičky.

Značným problémem bývá také kuchyně. Obložení za kuchyňskou linkou bývá pekelně drahé. Trochu ušetříte, pokud si nebudete vybírat ze skleněné mozaiky a spokojíte se s neméně krásnou keramickou. Tento prostor lze také vymalovat omyvatelnou barvou a nebo vytapetovat. Jsou tapety, které se také dají lehce otřít. Kolem sporáku by ale každopádně mělo být obložení. Například horký olej není nic dobrého pro tapetu.

Vizitka, která může rozhodnout. Předsíň je první část bytu, kterou návštěva uvidí

Až budete nakupovat na malování, tak si nezapomeňte také zakoupit kvalitní malé štětce, kterými lze dobře nanášet barvu na malé prostory. Na ty větší a velké použijte ideálně váleček. Nejlepší jsou molitanové válečky, které do sebe nenasáknou tolik barvi, a tak se s nimi lépe pracuje. Kliky, zárubně a vypínače dobře překryje papírová páska. Vše ostatní lze jednoduše zakrýt folií. Tyto komponenty stojí doslova pár korun.

 

Před 28 minutami
Provozovatelé středočeských lyžařských areálů hodnotí končící lyžařskou sezonu jako lehce nadprůměrnou, z pohledu sněhových podmínek...
Před 1 hodinou
Většina žen ještě stále nenosí tu podprsenku, která odpovídá jejich velikosti. Navíc většina žen nemá...
Před 2 hodinami
Před 121 lety (20. března 1898) zemřel ruský grafik a malíř Ivan Ivanovič Šiškin. Svému...
Dnes, 14:00
Chcete si dát jarní detox a hledáte i ty méně známé rady? Určitě nezkoušejte trik...
Dnes, 12:55
Jozef Kroner natočil 57 filmů, přes stovku televizních filmů a inscenací, 14 seriálů. Jeho celoživotní...
Dnes, 11:30
K útoku touto bojovou chemickou látkou na cestující tokijského metra došlo 20. března 1995. I...
Hana Benešová v Olomouci
Dnes, 10:00
První dáma, kterou lidi zbožňovali. I když odmítala novináře a lidé o jejím soukromí příliš...
Dnes, 09:35
Bydlení v hlavním městě je stále oblíbenější, o čemž svědčí nejenom budování mnohých nových projektů....
Dnes, 08:00
Kdo by jako dítě nechtěl mít doma koně, lva, tygra, slona nebo žirafu? Nebo rovnou...
Včera, 17:30
Nestává se často, aby letadlovou loď málem potopilo jediné nepřátelské letadlo. USS Franklin měla mimořádnou...
Reklama