-9℃
Dnes je 22. leden , svátek má Slavomír

Vietnamci v Česku zahájili oslavy nového lunárního roku s předstihem, pak odletí slavit k rodičům do Vietnamu!

Zatímco české oslavy Nového roku – navzdory občasným dozvukujícím petardám – jsou už pryč, Vietnamci žijící v České republice zahájili oslavy nového lunárního roku v sobotu 5. ledna. Navzdory tomu, že nový lunární rok 2019, rok „zemského vepře“, začne 5. února a skončí 24. ledna 2020.

Reklama

„V sobotu 5. ledna se konala oslava nového lunárního roku 2019 pořádaná Vietnamci v Hradci Králové. Přítomní byli také zástupci Vietnamců z Pardubic, Kolína, Kutné Hory a zástupce Svazu Vietnamců z Prahy. Měl jsem tu čest po zahájení slavnosti pozdravit ve svém projevu všechny přítomné a ubezpečit je o naší podpoře i popřát jim a jejich rodinám vše nejlepší v novém lunárním roce 2019. I když nový lunární rok 2019 letos začne až 5. února, tak se konají tyto oslavy u Vietnamců v celé ČR dříve, protože mnozí Vietnamci odlétají oslavit „Tét“ ke svým rodičům do Vietnamu,“ uvedl pro Náš REGION čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter.

Vietnamci nás předběhli. V Hanoji oslavili 100 let Československa!

Tanec, zpěv, jídlo, přátelská atmosféra

„Tradiční setkání s vietnamskými přáteli bylo krásné a velmi přátelské. Atmosféra oslavy byla tak fantastická, že i když mi je sedmdesát, přijal jsem pozvání a šel na pódium s vietnamskými přáteli tancovat. Kulturní vystoupení se zpěvy a tanečními vystoupeními, vynikající vietnamská gastronomie a hlavně opravdu velmi přátelská téměř rodinná atmosféra jsou příčinou, že na tuto oslavu s vietnamskými přáteli v Hradci Králové vždy budu moc rád vzpomínat,“ dodal.

FOTO: Nový lunární rok – oslavy Vietnamců

Nový lunární rok – oslavy Vietnamců - úvodní fotka oslava nového lunárního roku – foto Česko-vietnamská společnostiNový lunární rok – oslavy Vietnamců - oslava nového lunárního roku – foto Česko-vietnamská společnosti 1Nový lunární rok – oslavy Vietnamců - oslava nového lunárního roku – foto Česko-vietnamská společnosti 2Nový lunární rok – oslavy Vietnamců - oslava nového lunárního roku – foto Česko-vietnamská společnosti 3Nový lunární rok – oslavy Vietnamců - oslava nového lunárního roku – foto Česko-vietnamská společnosti 4
Další fotky
Nový lunární rok – oslavy Vietnamců - oslava nového lunárního roku – foto Česko-vietnamská společnosti 5

Vepř je pozitivní a činorodé znamení

Nový lunární rok 2019 ve znamení „zemského vepře“ má být podle jeho slov rokem úspěšným, pohodovým a vhodným pro investice, neboť se ponese na vlně štěstí a bohatství. „Vepř je znamení pozitivní a činorodé. Znamení vepře je nejčestnějším a nejsvědomitějším ze všech dvanácti zvířat čínského zvěrokruhu. Lidé, kteří se narodí ve znamení vepře, mají být poctiví, věrní, svědomití, upřímní, zdvořilí, vtipní i veselí společníci, ale také mají mít důležitou schopnost naslouchat druhým. Proto si moc přeji, aby se nejen u nás narodilo co možná nejvíce dětí. Další rok zemského vepře bude totiž až v roce 2031,“dodal Winter.

Včera, 19:00
Čechoslováci v gulagu, Všechno bude, Planeta Česko, King Skate – tyto a další snímky dosáhly...
Včera, 17:30
Velkým překvapením pořadu „Hovory W s hosty“ se letos 13. ledna v pražském divadle Karla...
Včera, 16:00
Narodila se roku 291 a pocházela z bohaté římské rodiny a vynikala neobyčejnou krásou. Musela...
Včera, 14:00
Trápíme nebo pyšníme se tímto důležitým kouskem prádla už pár tisíc let. Může jít o...
Včera, 11:30
Kdo si dává jablko na závěr dne, ten rozhodně dobře dělá. Jablíčko je totiž hotový...
Včera, 10:00
Rasputin se narodil v malé ruské vesnici 21. ledna 1869 a ovlivnil dějiny 20. století...
Včera, 08:41
Bacha, revizor jde! Těch, kdo by se zadrženým dechem takto reagovali kvůli jízdě bez platného...
Včera, 08:00
Vnímáte, jak se čas stále zrychluje? Když jste byli dětmi, čas vám plynul mnohem pomaleji...
20.1.2019
Prvoligové týmy pokračují v přípravě na první kolo FORTUNA:LIGY, jež je už jen dva týdny...
20.1.2019
Sv. Fabián se narodil kolem roku 200, úřad zastával v letech 236 až 250 a...
Reklama