• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Vltava slaví 50. narozeniny!

  4.9.2022
  Doris Drienová

  Koncert na pražském Střeleckém ostrově dnes připomene 50 let od zahájení vysílání stanice Český rozhlas Vltava. V doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma zahrají a zazpívají Beata Hlavenková, Marta Kloučková, Never Sol, Ondřej Pivec, Milan Cais a Dan Bárta. Vstup na akci je zdarma. Koncert bude živě přenášen na Českém rozhlasu Vltava a na sociálních sítích stanice.

  Program zahájí Rozhlasový big band Gustava Broma pod vedením dirigenta Vladimíra Valoviče skladbou Sundance. Dále například člen kapely Tata Bojs Cais nabídne písně Zvony a 220 Travoltů, jazzový klavírista Ondřej Pivec uvede skladbu You Are So Beautiful a společně s Bártou uvedou svoji verzi hitu Sweet Dreams známého z podání britského dua Eurythmics. Posluchači se mohou těšit i na písně z alba Žijutě Beaty Hlavenkové, které získalo letos nominaci na Cenu Anděl.

  Stanice Vltava zahájila vysílání prostřednictvím velmi krátkých vln svoje vysílání znělkou ze Smetanovy stejnojmenné symfonické básně 4. září roku 1972. Vysíláním navázala na třetí program Československého rozhlasu určeného pro náročné publikum. Po roce 1989 se stanice Vltava začala věnovat kulturní publicistice, rozhlasovým hrám, dokumentům a literatuře a také klasické a jazzové hudbě doplněné o současnou alternativní hudbu.

  „Ve svých padesáti je Vltava ve výborné kondici – setrvale roste poslech našich pořadů na online platformách, daří se nám udržovat zájem i o naše lineární vysílání. Je vidět, že kultivovaná kulturní stanice, jakou Vltava je, do tuzemského mediálního prostoru i dnes rozhodně patří,“ uvedla šéfredaktorka stanice Český rozhlas Vltava Jaroslava Haladová.

  V dnešním vysílání u příležitostí svého výročí Vltava ze svého moderního multimediálního studia v prostorách rozhlasového komplexu na pražských Vinohradech nabídne společný program se slovenskou stanicí Devín, přinese slovenskou dramatizaci Orwellova románu 1984 nebo speciální Koncert bez hranic pod taktovkou v Praze usazené slovenské hudebnice Katarzie.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte