16℃
Dnes je 24. červenec , svátek má Kristýna

Vozíčkáři se ptali na „svůj“ autobus, který se ruší. Náměstek odpověděl, že zajistil náhradu!

Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení zkrácené autobusové linky H1 paní Pekarová, která se díky ní spolu s dalšími vozíčkáři přepravuje. Náměstek odpověděl, že je již v provozu náhrada.

Reklama

„Společnost Ropid nám oznámila, že k 28. červnu 2019 bude ukončen provoz zvláštní autobusové linky H1 pro přepravu většího množství vozíčkářů v úseku mezi zastávkami Florenc a Černý Most (a zpět). Důvodem zkrácení linky je údajně nevytíženost spoje a možnost použít k přepravě vozíčkářů souběžnou linku B metra,“ uvedla.

Vozíčkáři musí v Praze překonávat bariéry, které je omezují v pohybu. Co s tím město udělá?

Linka H byla podle jejích slov zřízena s účelem zajistit dopravní obslužnost domu zvláštního určení na Černém Mostě, který vlastní město. „V domě umístěném pod svahem žije několik desítek vozíčkářů. K přepravě do města dnes můžeme použít linku H1, méně již linku autobusu 224, která je osazena midibusy, do kterých se v případě štěstí vejde jen jeden vozíčkář, a dále ve velmi omezené míře i metro,“ řekla.

Nový spoj s přestupem až do centra

Metro je ale podle jejích slov kvůli vysokému výškovému rozdílu mezi nástupištěm a vozem přístupné pouze na mechanickém vozíku s asistencí a jen pro některé elektrické vozíky. „Jakou možnost přepravy do města zajistíte vozíčkářům, když rušíte linku H1 v úseku z Černého Mostu na Florenc, když je v současné době linka metra B pro velkou část vozíčkářů nepřístupná?“ Byla by ráda, kdyby do doby vyřešení situace, byla linka H1 ponechána v provozu.

Neprostupnou Budějovickou mohou vozíčkáři projet přes Lidl. Trasu pro ně vytipovali odborníci, rozhoduje každý centimetr

„Je možné, že provoz linky H1 je nerentabilní, ale myslíme si, že například dopravní obslužnost pro vozíčkáře by neměla být limitována rentabilitou,“ řekla. Scheinherr řekl, že mu je situace vozíčkářů líto, linka H1 je podle něj ale dlouhodobě nevyužívaná i vozíčkáři, dvanáctimetrový autobus „projíždí zcela prázdný“ a jsou „stížnosti občanů na emise“. Od 10. června jsou podle jeho slov jako náhrada stoprocentně garantované nízkopodlažní spoje (224, s přestupem 119) jedoucí až do centra.

Včera, 17:30
V protektorátu Čechy a Morava nebylo nenáviděnějšího nacisty než Karla Hermanna Franka. To on stál...
Včera, 17:09
Pražský magistrát stále hledá místo pro umístění Slovanské epopeje. V současné době prověřuje prostory, které...
Včera, 16:00
Pamatujete si ještě na Moniku Lewinskou? Jako stážistka byla po vůli americkému prezidentovi Billu Clintonovi...
Včera, 14:00
Zákolany u Kladna jsou u starší generace neodmyslitelně spjaty s dělnickým hnutím. Ladislav Zápotocký –...
Včera, 11:30
Což je záliba pro kapitána dopravního letadla trochu neobvyklá. Robert „Bob“ Pearson ovšem miluje létání...
Včera, 11:03
Kouzelné Jižní Čechy patří k nejvyhledávanějším oblastem České republiky. Tato dvě místa nedaleko Českých Budějovic...
Včera, 10:24
Ringhofferovi byla pražská německá rodina podnikatelů a průmyslníků. Zprvu vyráběli pivovarské a cukrovarnické zařízení, později...
Včera, 10:00
Na zahrádce všechno kvete a bují. Za pár týdnů budeme sklízet například první rajčata. Aktuálně...
Včera, 08:30
Obliba velkých i malých pivovarů je stálá a tak není divu, že sou často cílem...
Včera, 08:00
Známý americký spisovatel a humorista Mark Twain prohlásil: „Kdyby bylo možno zkřížit člověka s kočkou,...
Reklama