13℃
Dnes je 17. únor , svátek má Miloslava

Vrátila se domů, pozvala senzační kmotry a odkryla tajemství, jak to bylo u Werichů?

Zcela unikátní publikace „A taky jsem vařila u Werichů!“, kterou uvedli do života Eva Tůmová a nakladatel Pavel Mészáros, je plná vzpomínek, zážitků i receptů. Autorka odkryla kus svého života a určitě měla co říct. Vždyť byla poslední hospodyní rodiny slavného herce, dramatika i režiséra Jana Wericha.

Reklama

Na půdě Werichovy vily na pražské Kampě se 16. ledna sešla opravdu milá společnost. „Evička Tůmová se vlastně po letech ocitla “doma”. Když tu před lety žila společně s Werichovic rodinou, měla v podkroví svůj pokojík,” prozradili spoluautor a nakladatel Pavel Mészáros a syn Jana Wericha, herec, kantor a moderátor Jiří Werich Petrášek. „Nebýt pár lidí, jistě by tato kniha plná nádherných, dosud neznámých vzpomínek nazvaná A taky jsem vařila u Werichů! nevznikla. A to by byla veliká škoda,” dodali svorně.

„Díky tomu, že jsme si s fotografem Jarouškem Hauerem a Jirkou Werichem Petráškem na otevření Werichovy vily před dvěma lety všimli nádherné, krásně ustrojené dámy, sedící v rohu, se podařilo, že jsme se s Evičkou Tůmovou seznámili a zjistili, jaká tajemství skrývá. A pak už stačilo, aby se seznámili s Pavlem Mészárosem a povedlo se tohle nádherné dílo,” zhodnotila situaci první československá televizní Popelka, herečka Eva Hrušková, která se, spolu s moderátorkou Marií Tomsovou a členkou Werichovců Evou Gutovou, stala jednou ze tří kmoter této unikátní knihy.

FOTO: A taky jsem vařila u Werichů!

A taky jsem vařila u Werichů! - Krest Eva Tumova a kmotryA taky jsem vařila u Werichů! - Krest Eva Tumova podiumA taky jsem vařila u Werichů! - Krest Eva Tumova salA taky jsem vařila u Werichů! - Krest Eva Tumova xA taky jsem vařila u Werichů! - Krest Eva Tumova

„Já jsem u Werichů byla nesmírně ráda. Byli jako moje rodina. Měla jsem svou práci v nemocnici a vždy po skončení pracovní doby jsem jela sem a pomáhala, s čím bylo potřeba,“ prozradila Eva Tůmová, dáma, která si i přes svůj již pokročilý věk pamatuje data, časy i situace, což ostatně oceňuje i její manžel a řada jejich přátel.

„Taky jsem u Werichů vařila. Od pana Wericha jsem pak pod stromeček na Vánoce dostala tu nejkrásnější a asi tehdy nejdražší kabelku z krokodýlí kůže, kterou jsem pár týdnů před tím, tenkrát v nové luxusní prodejně obdivovala. Když jsem se pak poznala s jeho synem Jirkou, tak jsem mu ji věnovala, protože to je něco, co bytostně s jeho tatínkem souvisí,“ dodala.

Knihu vzpomínek Retro/ Republika pokřtili Aťka Janoušková, Václav Žmolík a Slávek Boura

„Jsem velmi rád a je mi velkou ctí, že jsem tu důvěru paní Evičky dostal já a byl jakýmsi zpovědníkem jejích zážitků a událostí,“ řekl nakladatel Pavel Mészáros. „A jsem mohl zaznamenat, někdy až neuvěřitelné situace, které ona jak sama, tak s Werichovic rodinou prožila. Je celá řada významných a zajímavých osobností, které odcházejí, řada krásných vzpomínek zůstane neodhalena a spousta otázek nezodpovězena. Zde se nám podařilo poodhalit kousek soukromí Mistra Jana Wericha, jeho rodiny i atmosféry tady v této legendární vile,” dodal.

 

 

 

 

 

Před 18 minutami
"Občané, občanky, soudruzi, soudružky! Právě se vracím z hradu od prezidenta republiky. Dnes ráno jsem...
Včera, 17:30
Pamatujete se ještě na verše slezského barda a ikony socialistického školství Petra Bezruče, na Maryčku...
Včera, 16:00
Kubánská revoluce dnes slouží jako odstrašující příklad. Fidél Castro uchvátil 6. února 1959 moc na...
Včera, 14:00
Po 2. světové válce a roce 1948 se u nás kladl důraz především na sovětské...
chia semínka
Včera, 11:30
Chia semínka jsou v poslední době velice populární. Patří mezi tzv. superpotraviny, což jsou potraviny,...
Včera, 10:00
Po valentýnské zimě, která se letos moc nevyvedla, protože někdy bylo místy přes den až...
Včera, 09:39
Ve Středočeském kraji hygienici zaznamenali mírný pokles celkové nemocnosti, a to o 3,2 procenta. Celková nemocnost činila 1765 onemocnění na 100 tisíc...
Včera, 08:00
Na chřipku jsou jakákoli antibiotika z lékárny krátká, to je známá věc. Proti přírodním antibiotikům...
15.2.2019
Marie de León Bello y Delgado se narodila 23. března 1643 a zemřela před 288...
15.2.2019
Herman Kahn nevěřil v pokrok lidstva jako celku. Atomová bomba, jaderná válka, hospodářská prosperita a...
Reklama