Zbourá pražská koalice Libeňský most nebo Libeňský most zbourá pražskou koalici?

3.5.2018
Marcel Mihalik
Další fotky

OBRAZEM: Rozkopaná Husitská popravila „zpovykanou“ Krnáčovou. Rekonstrukce jede dál i bez ní…

Podle náměstka primátorky a radního pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) je likvidace mostu nejefektivnějším a nejlevnějším řešením. Stejného názoru je i primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Proti bourání Libeňského mostu, obecně nazývaného Libeňák, je však jejich koaliční partner: Trojkoalice (KDU-ČSL, STAN, Zelení).

Autobus bude zajíždět na Libeňský most, kam to jen jde. Lidé se méně nachodí

Bourání je barbarské

„Dolínek na závěr svého mandátu za sebou doslova pálí mosty. My trváme na tom, že bourat je barbarské a že má most být opraven. Zvlášť když to zvládne i Správa železniční dopravní cesty v případě 150 let starého Negrelliho viaduktu,“ kritizuje zastupitel Matěj Stropnický (Zelení).

FOTO: Libeňský most

Libeňský most - Libeňský mostLibeňský most - Libeňský mostLibeňský most - Libeňský mostLibeňský most - Libeňský mostLibeňský most - libeňský most
Další fotky
Libeňský most - libeňský mostLibeňský most - Libeňský most TOP 09 petice Most Krnáčové a Dolínka Praha 7 Praha 8Libeňský most - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most - Libeňský most Praha 7 Praha 8Libeňský most - Libeňský most TOP 09 petice Most Krnáčové a Dolínka Praha 7 Praha 8Libeňský most - Libeňský most TOP 09 petice Most Krnáčové a Dolínka Praha 7 Praha 8

Rozhodnutí se nelíbí ani starostovi Prahy 7 Janu Čižinskému (KDU-ČSL). „Součástí projektu na nový most není náhradní doprava. Nejméně dva roky bez jakéhokoliv mostu, to je nepřijatelné. Zkusili jsme si v zimě jeden měsíc a myslím, že to všem stačilo. Zboření cenného mostu a jeho nahrazení mostem bez architektonické soutěže je barbarství,“ uvedl. Oba dva zastupitelé přitom tvoří koalici s hnutím ANO a ČSSD, což ukazuje, jak nestabilní, a tudíž neschopná garnitura Praze vládne.

Koalice se jen tváří, že existuje

Šéf opoziční TOP 09 Václav Novotný popsal chod města pod nesourodou vládou pěti stran takto: „Tváří se, že řídí město, ale o ničem podstatném nejsou schopni rozhodnout a berou si jako rukojmí zastupitelstvo. Koalice se jen tváří, že existuje, ale není schopna prosadit nic.“

Naopak jeho kolegyně z opozičních řad, zastupitelka Alexandra Udženija (ODS) je v otázce zbourání Libeňáku zajedno s Dolínkem i Krnáčovou. „Pozdě, ale přece došlo některým radním, že zbourání mostu a výstavba nového je nejlepší, nejrychlejší a nejlevnější východisko pro Pražany. Já rozhodnutí kvituji a dlouhodobě jsem jeho zastánkyní,“ přiznala.

Zedníci narukovali na školu, jejíž opravu zprasili. Přinutil je k tomu Náš REGION!

Libeňský most spojuje Holešovice s Libní od roku 1928. Za 90 let své existence změnil několikrát své jméno, jmenoval se Baxův či Stalingradský a za celou tu dobu nebyla ani jednou opravována jeho nosná konstrukce. Jeho autory jsou architekti Pavel Janák a František Mencl.

Mají zastupitelé rozhodnout o Libeňáku tak, že má být zbourán?

ANO
43%
NE
57%
NEVÍM
0%


Nepřehlédněte