Divoké mejdany i romantiku nabízejí pražské náplavky. Víme, kde najdete soukromí

Další fotky

Červenec je tady a s ním i další, již tradiční, letní sezóna na náplavce. Kde jinde totiž trávit horké letní večery než na břehu studené Vltavy přímo v srdci Prahy. Protože je ovšem náplavek hned několik, připravili jsme si pro vás jejich přehled a srovnání. Koukneme se spolu na ty nejznámější a na konec přidáme i malý tip pro ty, kteří se mezi dvěma břehy, které Vltava nabízí, nedokázali rozhodnout.

FOTO: Pražské náplavky 2019 – Náš REGION

Pražské náplavky 2019 – Náš REGION - Romantika ve dvouPražské náplavky 2019 – Náš REGION - HřištěPražské náplavky 2019 – Náš REGION - Klidná náplavkaPražské náplavky 2019 – Náš REGION - Klidná náplavkaPražské náplavky 2019 – Náš REGION - Dvořákovo nábřeží
Další fotky
Pražské náplavky 2019 – Náš REGION - SeznamováníPražské náplavky 2019 – Náš REGION - IMG_7536Pražské náplavky 2019 – Náš REGION - Povídání

Klidné procházky pro melancholiky

Jako první se podíváme na Dvořákovo nábřeží, které leží vysoko na levém břehu Vltavy u Nemocnice Na Františku. Náplavka vede od Čechova až po Štefánikův most, a právě i díky této pro mnoho lidí odlehlejší poloze zde oproti ostatním náplavkám panuje příjemný klid. Je tradičně lemována řadou lodí, které nabízejí klasické služby. Můžete se v nich ubytovat, najíst, nebo zakoupit vyhlídkovou jízdu. Přímo na náplavce se nachází i příjemné bistro se zahrádkou, kde si můžete dopřát všechny druhy nápojů i něco menšího k jídlu za vcelku rozumné ceny. Sem tam projdou skupinky turistů, pejskaři nebo páry na procházce, náplavka ale díky své šířce i tehdy působí spíše prázdně a poklidně. Ideální volba pro všechny, kteří mají rádi výhled na Pražský hrad, ale neradi se prodírají davy turistů. Jediná věc, která by se snad dala vytknout, je přítomnost parkujících aut. Jejich pohyb je ovšem minimální.

Dvořákovo nábřeží
Nával lidí není na Dvořákovo nábřeží.
(Náš REGION)

Divoké večírky, párty a hodně lidí

Výrazně méně ticha a klidu panuje na Rašínově nábřeží. Asi ta nejpopulárnější pražská náplavka je místem, kde se scházejí hlavně mladí lidé, kteří zde ve velkých skupinkách sedí na břehu, pouštějí si nahlas hudbu, pijí vlastní nebo z místních lodních barů, hospod, restaurací či nočních párty lodí zakoupený alkohol a silně tím ještě přiživují už tak dost rušný provoz. Lodních podniků je tam opravdu mnoho, od luxusně se tvářících restaurací až po prodejní okénka s klobásami. Je tedy jen na vás, jaký si vyberete; pivo mají všude. Nešťastné a trochu svou přítomností kazící atmosféru jsou stále nedodělané, plotem obehnané kóje. Jejich přestavba zabírá spoustu místa a tvoří provoz na náplavce ještě hustějším. Klid tu nenajdete. Je to místo pro mladé lidi, kteří se chtějí seznámit a užít si svůj večer divoce a ve velkých partách. Pořádají se zde také různé festivaly, trhy a podobně. Nachází se přímo u Palackého náměstí.

Seznamování
Místem pro setkávání, seznamování a zábavu je Rašínovo nábřeží. Tady víte, že zaručeně potkáte hodně lidí.
(Náš REGION)

Romantika se sklenkou vína ve dvou

Hned na protějším břehu přes Palackého most najdeme náplavku Smíchovskou. Ta je znovu méně rušná, vhodná pro klidné posezení na lavičce se skleničkou vína; což nakonec můžete dělat na všech náplavkách, ovšem tato je pro to ta nejlepší. Náplavce předchází zelená část s fotbalovým a basketbalovým hřištěm, skateparkem a hřištěm pro děti. Je tu tedy možnost sportu i aktivit pro maminky s dětmi. Nejbližší stanice metra je Anděl, tramvaje Zborovská nebo Na Knížecí. I zde se pořádá řada různých festivalů a akcí. Funguje zde také přívoz v trase Císařská louka – Výtoň – Náplavka Smíchov, který jezdí každých 30 min a stojí stejně jako jiné MHD, stačí se tedy prokázat například Lítačkou. Sport, romantická procházka nebo odpoledne s dětmi? Smíchovská náplávka!

 

S dětmi se budete cítit fajn na ostrově uprostřed řeky

Nyní slíbený kompromis mezi dvěma břehy, který se jmenuje Střelecký ostrov. Velký park na Vltavě, pod mostem Legií. Najdete tam spoustu volné, travnaté plochy, pohodlných a čistých laviček, ale také třeba dřevěné prolejzačky pro děti, které si tam mohou hrát, zatímco vy si budete vychutnávat kávu z malého zdobeného přívěsu, kolem kterého jsou stoly se židlemi a velmi příjemná, klidná atmosféra. Prostředí opravdu krásné, jen zase trochu lidnaté, pokud ovšem hledáte zeleň a přírodu, vítězí právě Střelecký ostrov.

Romantika ve dvou
Romantiku ve dvou si vychutnáte třeba na Střeleckém ostrově.
(Kristián Šmíd)

To už je vše, přejeme příjemné léto u vody!

(kri, mim)

 

 

Dnes, 18:20
Desítky lidí, z nich část osobně, část vzhledem k epidemiologické situaci virtuálně, se připojily k...
Dnes, 17:40
Franz Kafka. Proces. Komedie. Že to moc nejde dohromady? Rock Opera Praha přesvědčí všechny diváky,...
Dnes, 17:00
Komerční článek
Summit pořádá technologická společnost Huawei pro zástupce ICT odvětví pravidelně každý rok a představuje na...
Dnes, 17:00
Venkovní výstava vybraných soutěžních fotografií z letošního ročníku fotografické soutěže Czech Nature Photo je od...
Dnes, 16:20
Krásných a slavených domů je na Hanspaulce hodně, dokonce tolik, že o nich vychází celá...
Dnes, 15:00
Psal se rok 2015, kdy hokejová Slavia po nepovedené extraligové sezoně neuspěla ani v baráži...
Dnes, 13:00
Soubor pěti lodí, vytvořených z perforovaného plechu, zakotvil na Smíchovské náplavce mezi kobkami 16 a 17....
Dnes, 12:20
Policie se nebude zabývat trestním oznámením, které podal na jaře opoziční zastupitel Prahy 4 a...
Dnes, 11:49
Kolony jsou v Praze pravidelné. Pokud ráno prší, situace je o to horší. Ale aby...
Dnes, 11:00
Pražský magistrát nechá rozšířit protipovodňová opatření na Zbraslavi. Výstavba se týká oblasti u zbraslavského zámku...
Dnes, 09:40
Změnu vašeho programu si však vyhrazují kapely a pořadatelé a ministr zdravotnictví, který už avizoval,...
Reklama