Epidemie trvá, zemřeli další dva lidé. Přesto chřipka ve středních Čechách ustupuje

Další fotky

Ve středních Čechách stále klesá počet lidí nakažených chřipkou a dalšími akutními respiračními chorobami.

Celková nemocnost se za poslední týden snížila o 2,7 % na 1724 onemocnění na 100 tisíc obyvatel. Pokud jde čistě o chřipku, eviduje krajská hygienická stanice pokles o 14,7 % na 278 případů onemocnění na 100 tisíc. Od minulého týdne zemřeli kvůli chřipce další dva lidé, celkem si tak nemoc již v kraji vyžádala 11 obětí.

„Středočeský kraj je nadále ve fázi plošné epidemie, nadále trvá také vydání zákazu nebo omezení návštěv v některých lůžkových zdravotnických zařízeních kraje i ve většině domovů důchodců a poskytovatelů sociálních služeb v kraji,“ řekla Dana Šalamunová, mluvčí krajské hygienické stanice. Zákaz návštěv podle ní v tomto týdnu vyhlásil domov seniorů Zátor na Berounsku.

FOTO: Nachlazení, chřipka – více informací v popiscích v galerii

Nachlazení, chřipka – více informací v popiscích v galerii - žena, nemoc, nachlazení, chřipka, rýma, teplota, neschopenka, neschopnost, pracovní neschopnost_pixabayNachlazení, chřipka – více informací v popiscích v galerii - virus chřipky, chřipka, virus_pixnioNachlazení, chřipka – více informací v popiscích v galerii - Kýchnutí, kapénková infekce, nákaza, rýma, nemoc, chřipka, epidemie, mužNachlazení, chřipka – více informací v popiscích v galerii - virus chřipky, chřipka, virus_pixioNachlazení, chřipka – více informací v popiscích v galerii - H1N1_chřipka, virus
Další fotky
Nachlazení, chřipka – více informací v popiscích v galerii - Blood Cell Cell Blood White Blood Cell HumanNachlazení, chřipka – více informací v popiscích v galerii - H1N1_chřipka, virus 2Nachlazení, chřipka – více informací v popiscích v galerii - rýma, chřipka, nachlazení, smrkat, infekce, žena, nemoc, léčba, kapesník_pxhereNachlazení, chřipka – více informací v popiscích v galerii - rýma-chřipka-nachlazení-smrkat-infekce-žena-nemoc-léčba-kapesníkNachlazení, chřipka – více informací v popiscích v galerii - rýma, chřipka, nachlazení, smrkat, infekce, muž, nemoc, léčba, kapesníkNachlazení, chřipka – více informací v popiscích v galerii - nachlazení, léky, nemoc, domácí léčba, chřipka_pixabayNachlazení, chřipka – více informací v popiscích v galerii - žena, nemoc, nachlazení, chřipka, rýma, teplota, neschopenka, neschopnost, pracovní neschopnost_pixabay

Nejvyšší nemocnost byla v týdnu hlášena v okrese Benešov, nejnižší v okrese Kladno. „Od počátku chřipkové sezóny evidujeme 54 klinicky závažných případů chřipky vyžadujících intenzivní péči,“ uvedla Šalamunová.

ČTK

Centrum trvalého zdraví Cordeus – kompletní péče o tělo i psychickou pohodu

Dnes, 12:07
V letním čase obří sály multiplexů pomalu ztrácejí své kouzlo a letní kina zažívají renesanci....
Včera, 17:48
Na středočeských odběrových místech pro testy na koronavirus odbaví denně desítky zájemců, celkový počet odběrů...
Včera, 14:43
Kladno zapůjčilo dvě nádoby pro komunitní kompostování, jde o pilotní projekt. Městská komise pro životní...
30.6.2020
Středočeské nemocnice mají dostat z krajského rozpočtu téměř 153 milionů korun na výdaje spojené s...
24.6.2020
Žáci některých středočeských škol dostanou vysvědčení už v pátek, například v Líbeznicích u Prahy nebo...
23.6.2020
Čeští golfisté chtějí pokračovat v severské cestě, jak se dotáhnout na špičku. Šéftrenérem reprezentace je...
22.6.2020
Rekonstrukce mostu na silnici I/7 přes Bakovský potok u Kutrovic způsobuje na tomto frekventovaném tahu...
19.6.2020
Městské komunitní zahrady, na nichž si zájemci mohou vypěstovat vlastní zeleninu, ovoce či bylinky, se...
18.6.2020
Kladno připravuje náměty na podobu parku u plánovaného hypermarketu Globus. Pozemky pro něj získá smlouvou,...
16.6.2020
Nápady na to, jakými cestami je možné jít při rozvoji území města Kladna, nabízí výstava...
Reklama